Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17940) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Grodziec. Umowa na rozbudowę oczyszczalni ścieków podpisana

Dodano: 2.07.2019 13:42
Źródło: LM.pl

Blisko 2 mln 150 tys. zł kosztować będzie rozbudowa oczyszczalni ścieków w gm. Grodziec. W ubiegłym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą.

W najbliższym czasie ruszy budowa drugiego reaktora w technologii SBR (oczyszczanie ścieków osadem czynnym). Jest ona niezbędna w związku z rozbudową kanalizacji sanitarnej w gminie i zapobieganiem przestojom na przykład w przypadku awarii, czy serwisu.

- Inwestycja jest też wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, którzy planując budowę swoich nieruchomości coraz częściej poszukują terenów właśnie z dostępem do kanalizacji sanitarnej – czytamy na stronie Urzędu Gminy w Grodźcu.

Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Na realizację inwestycji, gminie udało się pozyskać 500 tys. zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. W tym roku ma zostać wykonana dokumentacja, natomiast zakończenie prac planowane jest na połowę 2020 roku.

fot. grodziec.pl

  • Grodziec. Umowa na rozbudowę oczyszczalni ścieków podpisana
  • Grodziec. Umowa na rozbudowę oczyszczalni ścieków podpisana

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

a gdzie komentarze????
Dodano: 03.07.2019 18:56    Przez: grodziec308

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.