Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21287) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (2)Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów świętuje 25-lecie istnienia

Dodano: 7.07.2019 12:07
Źródło: LM.pl

Konferencja „30 lat Wolności. Jak zmieniła się polska wieś?” zainaugurowała obchody 25-lecia Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Sołtysi zrzeszeni w organizacji spotkali się wczoraj w Domu Pielgrzyma „Betlejem” w Licheniu. Przywitał ich prezes Ireneusz Niewiarowski, którzy przypomniał początki KSS.

- 13 listopada 1990 roku spotkałem się z 39 sołtysami z naszego regionu i tam zapadła decyzja o jego powołaniu. Wydaliśmy pierwszy kalendarz, który do dziś wydawany jest jako poradnik, powstała Gazeta Sołecka, zorganizowaliśmy pierwszą pielgrzymkę do Lichenia. Dziś KSS zrzesza 32 organizacje i 17 tysięcy członków. Na swoim koncie mamy ponad 80 projektów, docieramy do 40 tysięcy sołtysów i ponad 2 tysięcy samorządów. Najważniejsze dokonania KSS to: integracja środowiska, integracja europejska , prace na rzecz prawodawstwo oraz wokół sołectwa nowych możliwości. Tego wszystkiego nie udałoby się dokonać gdyby nie nasi przyjaciele. Wśród nich mogę m.in. wymienić: Zygmunta Zella, Józefa Ślisza, Artura Balazsa, Joannę i Zdzisława Iwannickich, Piotra Buczkowskiego, biskupa Romana Andrzejewskiego, Ryszarda Wilczyńskiego, Marka Woźniaka, Stanisława Tamma i Krzysztofa Grabowskiego - powiedział Ireneusz Niewiarowski.

Podczas konferencji wręczono podziękowania za wkład pracy na rzecz kształtowania dorobku KSS i przedstawiono działania na rzecz rozwoju wsi. Na koniec prezes KSS poprowadził panel dyskusyjny z udziałem byłych ministrów rolnictwa. W dyskusji wzięli udział: Roman Jagieliński, Jacek Janiszewski i Adam Tański.

fot. Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

  • Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów świętuje 25-lecie istnienia
  • Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów świętuje 25-lecie istnienia
  • Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów świętuje 25-lecie istnienia
  • Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów świętuje 25-lecie istnienia

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.