Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020, imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17786) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie uczczono pamięć ofiar Wołynia. Prezydent ... (1)Chcą Polski otwartej, nowoczesnej, przedsiębiorcze ... (44)

Warsztaty i relaks nad rzeką, czyli projekt "Warta sztuki" w Koninie

Dodano: 8.07.2019 11:36
Źródło: LM.pl

Śniadanie nad brzegiem rzeki, wodne pocztówki i warsztaty z poznania Warty. Tak między innymi będzie wyglądał projekt „Warta Sztuki”, który w najbliższą sobotę zawita do Konina.

To kulturalny spływ wielkopolskim odcinkiem rzeki. Dwie poznanianki chcą przyjrzeć się zmieniającym krajobrazom, zebrać dźwięki, widoki, poznać ludzi i historie związane z Wartą. Kajakiem pokonają prawie 370 kilometrów. Piknik w Mobilnym Centrum Kultury odbędzie się na konińskim bulwarze 13 lipca od godz. 12.00 do 20.00.

- Wspólnie wykonamy wodne pocztówki, damy się porwać z nurtem muzycznych opowieści, zanurkujemy w nadwarciańską zieleń, a także przyjmiemy perspektywę ryb i sprawdzimy, jakie gwiazdy odbijają się w powierzchni wody – zachęcają organizatorki spotkania. - Przez cały dzień zapraszamy do naszej przestrzeni piknikowej, będzie wystawa, wodna biblioteka mobilna, rozmowy okołorzeczne i po prostu pełen relaks na łonie natury. Zapraszamy osoby w każdym wieku. Oczywiście wszystkie wydarzenia są darmowe – dodają.

Od godz. 12.00 do 14.00 odbywać się będzie „Koncertowe śniadanie wioślarzy”, czyli wspólny posiłek nad rzeką z muzyczną opowieści Parparuszy Wędrownej Wytwórni Zdarzeń (Katarzyny Jackowskiej – Enemuo i Iwony Sojki). Od godz. 14.30 do 16.00 - „Temat rzeka”, czyli warsztaty z poznania Warty różnymi zmysłami i wspólne tkanie symbolicznej mapy rzeki, opartej o kolory i faktury z opowieści na temat Warty, a także elementy ecoprintingu. W godzinach od 17.00 do 18.00 pod hasłem „Konin, miasto nad Wartą” o relacji miasta z rzeką opowie Andrzej Łącki. Godz. 18.00 – 20.00 - „Na Fali”, czyli warsztaty plastyczne z możliwością wykonania niepowtarzalnej wodnej pocztówki oraz unikatowej przypinki.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu samorządu województwa wielkopolskiego.

  • Warsztaty i relaks nad rzeką, czyli projekt "Warta sztuki" w Koninie
  • Warsztaty i relaks nad rzeką, czyli projekt "Warta sztuki" w Koninie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.