Dzisiaj jest wtorek 24 września 2019, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18988) SPORT FORUM FIRMY (5369) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstał film o doktorze Piotrze Janaszku. Premiera ... (0)Luźna gierka: O siatkarskiej II lidze. Start sezon ... (0)

Warsztaty i relaks nad rzeką, czyli projekt "Warta sztuki" w Koninie

Dodano: 8.07.2019 11:36
Źródło: LM.pl

Śniadanie nad brzegiem rzeki, wodne pocztówki i warsztaty z poznania Warty. Tak między innymi będzie wyglądał projekt „Warta Sztuki”, który w najbliższą sobotę zawita do Konina.

To kulturalny spływ wielkopolskim odcinkiem rzeki. Dwie poznanianki chcą przyjrzeć się zmieniającym krajobrazom, zebrać dźwięki, widoki, poznać ludzi i historie związane z Wartą. Kajakiem pokonają prawie 370 kilometrów. Piknik w Mobilnym Centrum Kultury odbędzie się na konińskim bulwarze 13 lipca od godz. 12.00 do 20.00.

- Wspólnie wykonamy wodne pocztówki, damy się porwać z nurtem muzycznych opowieści, zanurkujemy w nadwarciańską zieleń, a także przyjmiemy perspektywę ryb i sprawdzimy, jakie gwiazdy odbijają się w powierzchni wody – zachęcają organizatorki spotkania. - Przez cały dzień zapraszamy do naszej przestrzeni piknikowej, będzie wystawa, wodna biblioteka mobilna, rozmowy okołorzeczne i po prostu pełen relaks na łonie natury. Zapraszamy osoby w każdym wieku. Oczywiście wszystkie wydarzenia są darmowe – dodają.

Od godz. 12.00 do 14.00 odbywać się będzie „Koncertowe śniadanie wioślarzy”, czyli wspólny posiłek nad rzeką z muzyczną opowieści Parparuszy Wędrownej Wytwórni Zdarzeń (Katarzyny Jackowskiej – Enemuo i Iwony Sojki). Od godz. 14.30 do 16.00 - „Temat rzeka”, czyli warsztaty z poznania Warty różnymi zmysłami i wspólne tkanie symbolicznej mapy rzeki, opartej o kolory i faktury z opowieści na temat Warty, a także elementy ecoprintingu. W godzinach od 17.00 do 18.00 pod hasłem „Konin, miasto nad Wartą” o relacji miasta z rzeką opowie Andrzej Łącki. Godz. 18.00 – 20.00 - „Na Fali”, czyli warsztaty plastyczne z możliwością wykonania niepowtarzalnej wodnej pocztówki oraz unikatowej przypinki.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu samorządu województwa wielkopolskiego.

  • Warsztaty i relaks nad rzeką, czyli projekt "Warta sztuki" w Koninie
  • Warsztaty i relaks nad rzeką, czyli projekt "Warta sztuki" w Koninie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.