Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16560) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 18oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udz ... (0)

Szczepienia kryterium przyjęcia do żłobka? Zmieni się coś jeszcze

Dodano: 18.07.2019 12:56
Źródło: LM.pl

Szczepienia mogą być jednym z kryteriów w rekrutacji do żłobka w Koninie. Nad taką propozycją radni pochylą się najprawdopodobniej jesienią. Już od września natomiast zmieni się sposób opłat za pobyt dziecka w żłobku. Ma to podnieść wydajność instytucji.

Na początku lipca wrocławscy radni przyjęli uchwałę, która wprowadziła obowiązek szczepień ochronnych jako jedno z kryteriów przyjęcia dziecka do żłobka. Jeśli maluch ma przeciwwskazania do szczepień, to jego rodzic lub opiekun ma obowiązek przedstawić odpowiednie zaświadczenie od lekarza. Nad podobnym rozwiązaniem zastanawiają się władze Konina.

- Chcemy, żeby takie kryterium się pojawiło w punktacji, ale czy ono będzie przesądzające to się zastanawiamy – mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. - Na ten moment jesteśmy bliżsi takiemu rozwiązaniu, że wprowadzimy kryterium szczepień i odpowiednio je wypunktujemy, ale nie tak, żeby to było być albo nie być – dodaje.

Decyzję o określeniu kryteriów przyjęcia do żłobka podejmą konińscy radni. Wiceprezydent Nowak chciałby, żeby rozstrzygnęło się to jesienią. Wtedy nowe kryteria obowiązywałyby od nowego roku, czyli kolejnego naboru do żłobka. Na tym nie koniec planowanych zmian w tej instytucji. Od września tego roku obowiązywać będą nowe zasady, jeśli chodzi o płatności.

- Mamy w kolejce oczekujących 120 dzieci, a faktyczne wykorzystanie miejsca było na poziomie 52%. Niektórzy rodzice przyprowadzają dzieci na 2, czy 3 godziny, często bo ktoś nie mógł się dzieckiem zaopiekować. Nie chcemy, żeby tak było. Chcemy, żeby żłobek był w pełni wykorzystywany. Dlatego ostatnio Rada Miasta podjęła decyzję, na nasz wniosek, żeby zmienić opłatę na ryczałtową – mówi Witold Nowak. - Dla tych, którzy przyprowadzają dziecko na cały dzień to będzie korzystniejsze. Ci, którzy zostawiają dziecko na krótko, będą musieli podjąć decyzję czy żłobek, czy może jednak inna opieka – dodaje.

Dzięki wprowadzeniu zmian od września, za kilka miesięcy będzie wiadomo, czy wykorzystanie żłobka się poprawiło. Wtedy, jak podkreśla wiceprezydent Nowak, przyjdzie czas na kolejne decyzje, w tym jeśli będzie taka potrzeba, rozważenie otwarcia kolejnego żłobka.

  • Szczepienia kryterium przyjęcia do żłobka? Zmieni się coś jeszcze

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Bardzo dobry pomysł.
Dodano: 18.07.2019 15:59    Przez: koninianinin

KOMENTARZE

Bardzo dobry pomysł.
Dodano: 18.07.2019 15:59    Przez: koninianinin
Co na to antyszczepionkowcy ? hehe walka w sądzie o równouprawnienie? ;) W sumie ciekawie by było hehe
Dodano: 18.07.2019 20:29    Przez: ~Szczepień

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.