Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16581) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 18oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udz ... (0)

Jana Van Mol podczas Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej

Dodano: 19.07.2019 10:00

Organista, klawesynista i wirtuoz gry na fisharmonii, Jan Van Mol zagra koncert w licheńskiej bazylice w najbliższą sobotę, 21 lipca o godzinie 14.30.

Kolejnym uczestnikiem Pierwszego Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej jest były nauczyciel w Królewskim Conversatorium w Atwerpii i organista w sławnym kościele św. Pawła w Antwerpii. Muzyk, jako jeden z pierwszych odkrył autentyczną grę na historycznych fisharmoniach. Fundator i prezydent  grupy organowej „Calcant” odbył wiele podróży studyjnych w kraju i za granicą. Grał m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Organowego św. Pawła. Jako organista otrzymał wiele nagród, jest także laureatem międzynarodowego konkursu organowego w Avila (Hiszpania).  Koncertował, głównie jako organista, niemal we wszystkich krajach wschodniej i zachodniej Europy. Jego nagrania zostały bardzo wysoko ocenione przez międzynarodowych krytyków.

21 lipca o godzinie 14.30 na największych organach w Polsce w jego wykonaniu zabrzmią utwory Johanna Sebastiana Bacha, Michela Corrette, J.J. Beauvarlet – Charpentiera oraz Léona Boëllmanna. 

Terminarz pozostałych koncertów:

28.07 - Marek Stefański (Kraków)

4.08 - Jean-Christophe Geiser (Lozanna)

11.08 - Samuel Kummer (Drezno)

18.08 - Władysław Szymański (Katowice)

25.08 - Christophe Mantoux (Paryż)

 

  • Jana Van Mol podczas Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Kiedy w koncu jest ten koncert...pisało ,że zawsze w niedzielę ..A TERAZ W W SOBOTĘ 21 lipca ..A SOBOTA JEST 20 LIPCA CZYLI DZISIAJ CO TO ZA GAMON REDAGOWAL...
Dodano: 20.07.2019 05:11    Przez: janegab

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.