Dzisiaj jest czwartek 27 lutego 2020, imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20955) SPORT FORUM FIRMY (5458) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
5 / 1oC
Pojutrzepogoda
5 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rusza runda wiosenna. W sobotę pierwszy mecz Medyk ... (0)Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych prio ... (1)

Petycja w sprawie zmiany na stanowisku prezesa MZK w Koninie

Dodano: 22.07.2019 13:07

Trwa zbieranie podpisów pod obywatelską petycją skierowaną do prezydenta Konina w sprawie odwołania prezesa MZK w Koninie. Oto treść petycji.

Po ostatnich zmianach w MZK Konin które spowodowały chaos i niezadowolenie wśród pasażerów, jako mieszkańcy Konina, żądamy usunięcia Mirosława Pachciarza ze stanowiska prezesa MZK Konin.

Poważną przesłanką przemawiającą za odwołaniem prezesa jest kondycja zakładu. Nawet jeśli powody, dla których kondycja zakładu jest tragiczna, są wynikiem bezpośrednich decyzji prezesa, to nie można pominąć faktu, że będąc prezesem a wcześniej dyrektorem, był czas na to, by dużo wcześniej podjąć odpowiednie decyzje, niż w momencie gdy zakład zbliżył się do granic bankructwa.

Sprawą, która budzi zastrzeżenia jest fakt, że do opracowania propozycji zmian wynajęto firmę zewnętrzną, kiedy prawdziwą skarbnica wiedzy powinni być pracownicy, a co najważniejsze mieszkańcy Konina czyli na co dzień pasażerowie. Po czasie okazało się, że wiele sugestii wynikających z proponowanych przez firmę zewnętrzną zmian, nie zostanie i tak wprowadzonych, co podważa słuszność wydawania pieniędzy na usługi firm zewnętrznych.

Chaos spowodowany zmianami to efekt braku kampanii informacyjnej. Rozklejony nowy rozkład jazdy na kilka dni przez zmianami oraz kolportaż mapek z przebiegiem linii na dwa dni przed - to kpina. Kolejny punkt to brak porozumienia w działaniu oraz niechęć do członków Konińskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, który przy zacofaniu informatycznym zakładu, prowadzi nieustanną kampanię informacyjną, dzięki czemu mieszkańcy mogą być na bieżąco z informacjami na temat działania zakładu. Prośby i sugestie dotyczące pozostawienia w szeregach taboru pojazdów zabytkowych także pozostają bez odzewu ze strony szefostwa MZK, a pamiętajmy, że klub to miłośnicy i ludzie z pasją wiec pozyskanie sponsora to dla nich wyzwanie.

Poza tym sprawy takie jak: brak zmiany numeracji autobusów przy zmianie linii, brak autobusów na ulicy Przemysłowej (okolice policji) co skutkuje brakiem połączeń z ważnymi instytucjami publicznymi, konflikt z pracownikami, stan techniczny autobusów oraz długie naprawy autobusów, coraz więcej autobusów nie wyjeżdżających w trasy z powodu braku kierowców i taboru. Zgodnie z powyższym można uznać, że powody by odwołać prezesa są jak najbardziej zasadne.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Chyba już czas na tego Pana.
Dodano: 22.07.2019 14:05    Przez: Mj
brawo ... brać się za nieudaczników którzy biorą pensję na frajer i działają na szkodę firmy i mają w życi mieszkańców Konina.
Dodano: 22.07.2019 16:16    Przez: ~mieszkaniec
Osobiście po raz kolejny pragniemy powiadomić, że petycja jak i sama jej inicjatywa nie jest wytworem prowadzących fanpage Konińskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. My sami nie wiemy czyja ona jest. Jako KKMKM opublikowaliśmy publicznie petycję na facebooku celem nagłośnienia całej sytuacji, jednakże jeszcze raz pragniemy zaznaczyć, iż cały wytwór nie jest naszym dziełem. Zgadzamy się oczywiście i podpisujemy petycję, ponieważ działanie przewoźnika jest wielce zacofane. Nie jeżdzące autobusy bez powiadomienia o tym pasażerów, brak kompletnego systemu informacji pasażerskiej, brak pełnego zaplecza taborowego, zarobki, które za taki zawód są po prostu śmieszne to tylko część z zarzutów, które można przedstawić władzom MZK. Twierdzenie poniższe przedstawione przez @kolega kolegi to właśnie jest żenujący spektakl. Nikt z nas nie ma niezaspokojonych ambicji, ponieważ naszym zadaniem jest działalnosc dla mieszkancow i to czynimy. Po raz kolejny - to nie nasza petycja ale popieramy.
Dodano: 22.07.2019 15:21    Przez: KKMKM
Ciekaw jesteśmy czy bedzie to tak samo prawa załatwiona jak w PGKiM czy MPEC ostatnio. Powinien być ogłoszony konkurs jak w wielu innych przypadkach , gdzie unikniemy sytuacji kolesiostwa , politycznych zagrywek a po weryfikacji będziemy mieli osobę z doświadczeniem i poprawi się tym samym zarządzanie i unikniemy w przyszłości tego typu wytykań . Jeśli w ten sposób będą władze podchodzić , że z konkursu wybiorą najlepszą osobę miasto Konin w końcu może spodziewać się pozytywnego rozwoju. Możemy mieć nadzieje i mówić o rozwoju miasta Konina, inne działania jak piałem powyżej nic dobrego nie przyniesie . Tylko prawdziwi fachowcy z doświadczeniem zapewnią gwarantowany rozwój miasta Konina ,co dalej przełoży się również na wizerunek miasta Konina .Jeśli w ten sposób Prezydent będzie myślał to zapewne osiągniemy rezultat pozytywny inaczej Prezydent pokaże układ kolesiostwa i układy polityczne a tego nie chcą mieszkańcy Konina , gdzie w dalszej konsekwencji dojdzie do upadku Prezydenta.
Dodano: 22.07.2019 17:52    Przez: asdar6
Z zasady nie polemizuje z anonimami ale w tym przypadku, jako że temat jest mi bliski pozwole sobie zadac pytanie: co dla Ciebie kolego kolegi lub jak wolisz przyjacielu szwagra (sam nie wiem po co ta uszczypliwosc) byloby przeslanka do zmiany prezesa mzk skoro kondycja firmy i chaos przy wprowadzaniu bardzo waznych zmian to tak naprawde wielkie dla Ciebie NIC??? To jest wlasnie myslenie, ktore Koninowi szkodzi a jest domeną niektorych tych, ktorzy sprawuja wladze lub tak jak w przypadku opisanym w petycji probuja sprawowac.Czas by działać!I kolego Zacharek nie wysilaj sie by udowadniac kto jest autorem tego czy owego. Niektorzy sa wylaczeni z myslenia, zwlaszcza koledzy szwagrow. Kurde, teraz to juz chyba na stowe cos pokrecilem.Zachecam do dzialania!
Dodano: 22.07.2019 18:40    Przez: Radek Pieczyński

KOMENTARZE

Chyba już czas na tego Pana.
Dodano: 22.07.2019 14:05    Przez: Mj
Czytam tę petycję i nie widzę tam żadnych merytorycznych zarzutów. To wszystko jest na zasadzie ..kiedyś ktoś komuś coś... Na tej podstawie można by było odwołać wszystkich prezesów, dyrektorów a nawet prezydenta. Tak to nie działa panowie "miłośnicy komunikacji miejskiej" ( I paru kierowców z mzk). Żenujący spektakl niezaspokojonych ambicji w waszym wykonaniu. Tak to widzę
Dodano: 22.07.2019 14:24    Przez: kolega kolegi
Z zasady nie polemizuje z anonimami ale w tym przypadku, jako że temat jest mi bliski pozwole sobie zadac pytanie: co dla Ciebie kolego kolegi lub jak wolisz przyjacielu szwagra (sam nie wiem po co ta uszczypliwosc) byloby przeslanka do zmiany prezesa mzk skoro kondycja firmy i chaos przy wprowadzaniu bardzo waznych zmian to tak naprawde wielkie dla Ciebie NIC??? To jest wlasnie myslenie, ktore Koninowi szkodzi a jest domeną niektorych tych, ktorzy sprawuja wladze lub tak jak w przypadku opisanym w petycji probuja sprawowac.Czas by działać!I kolego Zacharek nie wysilaj sie by udowadniac kto jest autorem tego czy owego. Niektorzy sa wylaczeni z myslenia, zwlaszcza koledzy szwagrow. Kurde, teraz to juz chyba na stowe cos pokrecilem.Zachecam do dzialania!
Dodano: 22.07.2019 18:40    Przez: Radek Pieczyński
Hohoho, troszkę pan kolega kolegi przeholował. Jestem miłośnikiem komunikacji miejskiej i tak właściwie, żenujący spektakl to się odgrywa nie pomiędzy „milośnikami komunikacji miejskiej i paroma innymi kierowcami”, a osobami, które są ślepo wpatrzone w swoje poglądy i mają klapki na oczach a czepiają się wszystkiego, co jest niedopatrzone i niepotrzebne. Jeśli pan powie, że ci, którzy mają „niezaspokojone ambicje” i prowadzą „żenujący spektakl”, to radziłbym zgłębić się bardziej w sytuację istniejącą np.: na konińskich ulicach. Odkąd weszły zmiany w kursowaniu liń, tysiące mieszkańców (i nie zawaham się tego użyć, że w tysiącach, bo jak na taką liczbę osób tym zakłopotanych, to tyle wyjdzie) musiało się zmierzyć ze zmianami funkcjonowania 8 linii oraz dwunastoma liniami, wśród których godziny kursów się zmieniły a 63 została dodana jako skrócona wersja 66. Wielu osobom nie zgadzały się godziny pracy z nadjeżdżającymi autobusami. CDN.
Dodano: 23.07.2019 14:27    Przez: A idźta z tym
Wielu ludzi nie wiedziało, jak dojechać, czy dokąd i jaką trasą ten autobus jedzie. Ponadto, SIP nie do końca działał sprawnie, aby mógł dobrze informować pasażerów o trasach. Co gorsza, trzeba liczyć się z większymi problemami w okresie szkolnym, kiedy to będzie uruchomionych więcej autobusów, a co za tym idzie, więcej ludzi będzie jeździło pojazdami komunikacji miejskiej. Lecz teraz, nawet w okresie wakacyjnym można słyszeć o braku wyjeżdżających autobusów. Nie będę tu wnikał w sprawy kierowców, bo to nie mój rewir, w tej kwestii niech się sami wypowiedzą. Moim zdaniem, „rewolucja” została za szybko przeprowadzona, jeśli chodzi o linie, że z czasem, po trochu powinny być wprowadzone zmiany. Ponadto, radziłbym wyjść w miasto i cały dzień spędzić między pasażerami, kierowcami i posłuchać komentarzy na ten temat, a wtedy się wydedukuje samoczynnie wniosek: nie jest dobrze.
Dodano: 23.07.2019 14:47    Przez: A idźta z tym
Osobiście po raz kolejny pragniemy powiadomić, że petycja jak i sama jej inicjatywa nie jest wytworem prowadzących fanpage Konińskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. My sami nie wiemy czyja ona jest. Jako KKMKM opublikowaliśmy publicznie petycję na facebooku celem nagłośnienia całej sytuacji, jednakże jeszcze raz pragniemy zaznaczyć, iż cały wytwór nie jest naszym dziełem. Zgadzamy się oczywiście i podpisujemy petycję, ponieważ działanie przewoźnika jest wielce zacofane. Nie jeżdzące autobusy bez powiadomienia o tym pasażerów, brak kompletnego systemu informacji pasażerskiej, brak pełnego zaplecza taborowego, zarobki, które za taki zawód są po prostu śmieszne to tylko część z zarzutów, które można przedstawić władzom MZK. Twierdzenie poniższe przedstawione przez @kolega kolegi to właśnie jest żenujący spektakl. Nikt z nas nie ma niezaspokojonych ambicji, ponieważ naszym zadaniem jest działalnosc dla mieszkancow i to czynimy. Po raz kolejny - to nie nasza petycja ale popieramy.
Dodano: 22.07.2019 15:21    Przez: KKMKM
Nie napisałem, że KKMKM jest autorem petycji. Nie rozumiem, dlaczego poczuliście się wywołani do tablicy?. 😅 nie pochlebiajcie sobie 🤔. Pycha kroczy przed upadkiem. Nawiasem mówiąc wiem kto jest autorem petycji.
Dodano: 22.07.2019 17:41    Przez: kolega kolegi
Jeszcze jedno "miłośnicy komunikacji" jest pojęciem szerokim nie jest przypisany tylko do waszego klubiku😂
Dodano: 22.07.2019 17:50    Przez: kolega kolegi
To żadna tajemnica kto jest. Ja jestem!
Dodano: 22.07.2019 17:51    Przez: Czesław Zacharek
Ależ nikt tu się nie poczuwa wywołany do tablicy :). Napisałem z klubowego konta, by zaprzeczyć twierdzeniu jakie padło w Pańskim komentarzu cyt. "Żenujący spektakl niezaspokojonych ambicji w waszym wykonaniu", a także dopełnić listę zarzutów, która i tak nie jest pełni przedstawiona ;). Nikt także tutaj sobie nie pochlebia. Fakt, że wspieramy jako KKMKM inicjatywę części mieszkańców mających dość takiego funkcjonowania MZK to żadne pochlebstwo, a próba czynu społecznego mająca na celu poprawę obecnej złej sytuacji. Następnie twierdzenie, "pycha kroczy przed upadkiem" to kolejny dowód na płytkość wypowiedzi przez Pana zaprezentowanej. O upadku mówić nie można, ponieważ dopiero w najbliższych miesiącach pragniemy założyć stowarzyszenie zrzeszające dużą część osób, obecnie funkcjonujemy jedynie w formie facebookowego profilu i póki nie zauważymy dostatecznych szans na rozwój nie będziemy się spieszyć z rozszerzeniem działalności. Komentarza "Jeszcze jedno..." nawet nie będę komentował:)
Dodano: 23.07.2019 00:48    Przez: Kamil Wódczak
brawo ... brać się za nieudaczników którzy biorą pensję na frajer i działają na szkodę firmy i mają w życi mieszkańców Konina.
Dodano: 22.07.2019 16:16    Przez: ~mieszkaniec
Ciekaw jesteśmy czy bedzie to tak samo prawa załatwiona jak w PGKiM czy MPEC ostatnio. Powinien być ogłoszony konkurs jak w wielu innych przypadkach , gdzie unikniemy sytuacji kolesiostwa , politycznych zagrywek a po weryfikacji będziemy mieli osobę z doświadczeniem i poprawi się tym samym zarządzanie i unikniemy w przyszłości tego typu wytykań . Jeśli w ten sposób będą władze podchodzić , że z konkursu wybiorą najlepszą osobę miasto Konin w końcu może spodziewać się pozytywnego rozwoju. Możemy mieć nadzieje i mówić o rozwoju miasta Konina, inne działania jak piałem powyżej nic dobrego nie przyniesie . Tylko prawdziwi fachowcy z doświadczeniem zapewnią gwarantowany rozwój miasta Konina ,co dalej przełoży się również na wizerunek miasta Konina .Jeśli w ten sposób Prezydent będzie myślał to zapewne osiągniemy rezultat pozytywny inaczej Prezydent pokaże układ kolesiostwa i układy polityczne a tego nie chcą mieszkańcy Konina , gdzie w dalszej konsekwencji dojdzie do upadku Prezydenta.
Dodano: 22.07.2019 17:52    Przez: asdar6
PLAN CHYBA MZK 61 I 62 AUTOBUSEM STARE MIASTO - KONINKI ROZUMIESZ
Dodano: 23.07.2019 09:41    Przez: ~Adam Michnik
To jest koleś z peło tylko kase brać potrafi i oniczym nie ma pojęcia bo jest tepy
Dodano: 23.07.2019 10:25    Przez: ~kłosek
on to chyba ma 100 lat. jak to się tymi pazurami trzymał .tyle lat . I ktoś powie że Konin to nie wielki układ . to bardzo bardzo wielki układ . kiedy będzie koniec tych kolesiów . ?
Dodano: 23.07.2019 16:37    Przez: ~Ola
Całe te zmiany w rozkładach jazdy są nie dla ludzi czy udogodnień. One są spowodowane brakami personalnymi wśród kierowców. Mzk zamówiło obca firmę żeby ta stworzyła rozkłady tak aby było potrzeba jak najmniej kierowców. Bo nik przy zdrowych zmysłach nie chce jeździć za takie wynagrodzenie.
Dodano: 23.07.2019 18:18    Przez: ~Obeznany

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.