Dzisiaj jest czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18044) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 16oC
Jutropogoda
22 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Słońce zamiast węgla. ZE PAK zbuduje elektrownię s ... (0)Puchar Polski. Niespodzianka w Dobrowie, SKP lepsz ... (0)

Powidz. Kolejne polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze

Dodano: 25.07.2019 11:32
Źródło: LM.pl

Polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze oraz spadochronowo-desantowe Aviation Detachment 19-3, które odbyło się w Powidzu.

Ponad tysiąc żołnierzy z 37. Eskadry Lotniczej w Ramstein przez 2,5 tygodnia szkoliło się wspólnie z żołnierzami 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, a także 6. Brygady Powietrznodesantowej oraz 2, Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Szkolenie rozpoczęło się 8 lipca i było drugą w w tym roku rotacją Amerykanów w Powidzu. Głównym celem ćwiczeń było dopracowanie i ujednolicenie obowiązujących procedur, podnoszenie kwalifikacji i wymiana doświadczeń.

- Intensywne szkolenie realizowano w polskiej przestrzeni powietrznej, ze szczególnym uwzględnieniem powidzkiego lotniska, toruńskiego poligonu oraz Pustyni Błędowskiej. Zaangażowany w szkolenie personel wykonywał szerokie spectrum zadań, które obejmowało m.in. loty w ugrupowaniu taktycznym, zrzuty personelu i ładunków, loty z wykorzystaniem gogli noktowizyjnych, lądowanie na pasach nieutwardzonych czy taktyczny załadunek i rozładunek ładunków – informuje kpt. Martyna Fedro-Samojedny, rzecznik 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu. - Każdego dnia planowano dwie misje: dzienną i nocną, które poprzedzone były przygotowaniem do lotu, a kończyły się jego omówieniem oraz niezbędnymi obsługami. Loty wykonywano w prawie każdych warunkach atmosferycznych pozwalających na ich bezpieczną realizację – dodaje.

Niestety nie udało się w tym roku rozegrać tradycyjnych zawodów w precyzyjnym lądowaniu i zrzucie ładunków, na które zostali zaproszeni przedstawiciele mediów. Zawody, które miały być zwieńczeniem ćwiczeń odwołano ze względu na złe warunki atmosferyczne.

fot. LM.pl, 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego

  • Powidz. Kolejne polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze
  • Powidz. Kolejne polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze
  • Powidz. Kolejne polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze
  • Powidz. Kolejne polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze
  • Powidz. Kolejne polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Za robote byście sie wzieli,a nie "lądowanie na pasach nieutwardzonych" w kółko.
Dodano: 28.07.2019 10:52    Przez: Grzech Walerian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.