Dzisiaj jest niedziela 26 stycznia 2020, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20912) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
3 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik Konin skończył obóz i zremisował czwarty zi ... (0)21. Gala Powiatu Konińskiego. Statuetki dla najakt ... (1)

Konin. II Marsz Tolerancji wyruszy sprzed "Ronda" na pl. Wolności

Dodano: 2.08.2019 11:20

Już za miesiąc, 1 września br. ulicami Konina przejdzie pokojowy i kolorowy Marsz Tolerancji. To drugie takie wydarzenie w historii miasta.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 1 września, o godzinie 13.00 i przejdzie ulicami Konina. Trasa rozpocznie się przed halą „Rondo” w Koninie, a dalej przebiegnie: Alejami 1 Maja, ulicą Dworcową, Warszawską, Wojska Polskiego i zakończy się na placu Wolności w Koninie.

- Podczas tegorocznego Marszu Tolerancji chcemy poruszyć temat dyskryminacji wobec osób wszystkich orientacji seksualnych, osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, różnych wyznań i wszelkich grup, które czują się pomijane w Polsce, w tym również w Koninie. To będzie nasza odpowiedź na to, co wydarzyło się w Białymstoku. Chcemy podkreślić, że nie ma na to naszej zgody - mówi Karina Akseńczuk, jedna z organizatorek II Marszu Tolerancji w Koninie.

Przypomnijmy, że pierwszy Marsz Tolerancji w Koninie odbył się 18 maja 2018 roku. Był odpowiedzią tutejszej młodzieży na anulowanie konkursu plastycznego na temat tolerancji w III Liceum Ogólnokształcącym w Koninie. Powodem tego były telefony do dyrekcji szkoły od Młodzieży Wszechpolskiej, a także ataki i groźby w sieci. Podobnie było z filmem „Nasz chleb powszedni”, który II Liceum Ogólnokształcące w Koninie usunęło ze swojego profilu w mediach po fali hejtu w mediach społecznościowych.

Osoby chętne i wolontariuszy organizatorzy zapraszają do współpracy poprzez media społecznościowe. Swój udział można zgłosić również mailowo pod adresem: tolerancja.konin@gmail.com.

O dalszych etapach organizacji marszu będziemy informować na bieżąco.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:II Marsz Tolerancji,   Konin,   marsz tolerancji,   Konin marsz,   tolerancja,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

datę to sobie dla kontrowersji wybrali? Czy robią zwyczajnie kpiny?
Dodano: 2.08.2019 11:57    Przez: ~rrx
Data dobrana "rewelacyjnie" - masakra. Myślę, że jakaś osoba z UM powinna zwrócić uwagę na coś takiego i zabronić robić takiej pikiety w dniu 80 rocznicy wybuch II wojny światowej. Marsz w Koninie to by się przydał ale z prośbą o otwieranie nowych miejsc pracy i inwestycje na naszym terenie. To jest czysta prowokacja!!!. Nie ma sensu dalej "jątrzyć" społeczeństwa w Koninie tylko znaleźć w naszym mieście racjonalne rozwiązania, żeby młodzież od nas nie uciekała. "Zgoda buduje,niezgoda rujnuje"...
Dodano: 2.08.2019 13:18    Przez: Mario
Znowu tabuny autokarów z innych ościennych miast przyjadą a prawdziwych koninian pewnie będzie garstka. Objazdowy cyrk nic poza tym jak w innych miastach.
Dodano: 2.08.2019 13:05    Przez: Jan Kowal
Wpisz teks”1 września” To ważna data naszej historii ??????Lepszej daty nie było ?Czy znacie historię ?Wstyd !!! !!!! !!!!!!Ten „pseudo marsz tolerancji” świadczy właśnie o waszym niskim poziomie szacunku do wartości, które są monad wami. Zrażacie do siebie ludzi, nie róbcie tego.
Dodano: 2.08.2019 13:11    Przez: Pol Soy
Większej połowy mieszkańców to nie interesuje .Więc po co ta wiadomość.
Dodano: 2.08.2019 12:47    Przez: ona

KOMENTARZE

Próbuje jeszcze raz - do Pani Oli ,to bardzo ,,dobrze" że ci co chodzą na wybory wybrali tego pana,na prezydenta... Mamy wolność wyboru....
Dodano: 02.08.2019 20:31    Przez: ~Kuń
do kuń . wybrali !!! a zapewniam pana że wstydzą się że poszli na niego głosować ale co sobie posiali to zbierają .
Dodano: 02.08.2019 20:44    Przez: ~Ola
Prawdziwi geje nie chodzą na takie marsze i nie obnoszą się ze swoją chorobą .Te marsze to cyrk przebierańców na czyjeś zlecenie .
Dodano: 02.08.2019 21:57    Przez: ona
Pewnie ukrytej mniejszości niemiecki żydowskiej 😊używaj prezerwatyw proszę - jeśli przeniesiesz swe ,,wartości ,,na swe dzieci przyśle pokolenie 😊 ! Wybacz ojczyźnie 😊miłego wieczorku
Dodano: 02.08.2019 23:28    Przez: Jacek Fritz
Zaraz po drugiej wojnie światowej wszystkie Pańszczyźniane analfabetyczne chamy zaludniły to skromne ale jak otwarte niegdyś dla wszystkich miasteczko żyły tu pokolenia ludzi różnych kultur i religii- smutne że w większości komentarzy widać że w tym zaścianku zostali tylko potomkowie ,,prawdziwych katolików ,, którzy jak Jezusek nakazał są tolerancyjni i kochają swego bliźniego 😊Zapraszam do lektury choćby nowelki ,, Nasza szkapa,, - to uczłowiecza 😊😊😊
Dodano: 02.08.2019 22:08    Przez: Jacek Fritz
jacek frytz. tylko znasz jedną lekturę ze szkoły podstawowej " nasza szkapa" oj ale ty uczony .
Dodano: 02.08.2019 23:41    Przez: ~Ola
Twój komentarz jest zgodny ze standardami FB i LM ale nie z moimi i wieloma prawdziwymi Polakami z krwi i kości o polskim nazwisku
Dodano: 02.08.2019 23:46    Przez: ona
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.