Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18725) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Prezydent Adamów i Nowoczesna polemizują z „Konin jest Nasz”🎧

KONIN JEST NASZ

Dodano: 3.08.2019 18:16

Miłą niespodziankę sprawił Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina do spraw gospodarczych, podejmując polemikę z moim ostatnim tekstem na temat wyboru na stanowisko przewodniczącego Rady Miasta Tadeusza Wojdyńskiego.

Odpowiedź wysokiego rangą przedstawiciela magistratu to pierwszy taki przypadek od początku ukazywania się artykułów z cyklu „Konin jest Nasz” czyli od kwietnia 2017 roku. I nic w tym dziwnego, że to właśnie Paweł Adamów wdał się ze mną w dyskusję, nie darmo bowiem jest (przynajmniej przez większość konińskich dziennikarzy) uważany za najjaśniejszy punkt w ekipie rządzącej dzisiaj Koninem.

W opublikowanym w niedzielę tekście „Powrót koalicji PO i Lewicy Razem. Co to oznacza dla Konina?” ubolewałem nad wyborem Tadeusza Wojdyńskiego na przewodniczącego Rady Miasta, uznając, że gdyby to opozycja przejęła władzę w konińskim parlamencie, mogłaby stanowić „skuteczną przeciwwagę dla, skupionych na realizacji własnych partykularnych interesów, rządzących”. Paweł Adamów odpowiedział mi na to na Facebooku, że tylko „gdy wójt, burmistrz, prezydent ma większość w Radzie, ma możliwość zmieniania gminy i rozwijania jej zgodnie z wolą wyborców” (il. 1).

I ja się w tym punkcie z moim polemistą zgadzam, aczkolwiek teza ta ma sens tylko wtedy, kiedy prezydent ma jakiś program i rzeczywiście chce „rozwijać gminę zgodnie z wolą wyborców”.

Rządząca dzisiaj Koninem koalicja niczego takiego w kampanii wyborczej nie przedstawiła, ale skoro objęli już władzę, szukałem nadziei na jakiekolwiek pozytywne zmiany w każdej ich zapowiedzi i chuchałem na nie w swoich tekstach, niczym mieszkaniec Arktyki na blade zarzewie ogniska. Hamowałem się też z krytyką, żeby pana prezydenta i jego politycznego otoczenia nie zniechęcać.

Natomiast z rosnącym zdumieniem obserwowałem, z jakim lekceważeniem panowie odnosili się do kilkuosobowej mniejszości, która w listopadzie przesądziła o wyborze Wiesława Steinke na przewodniczącego Rady Miasta. Przypomnę tylko, że wobec równowagi sił między PiS i PO, z których każda ma po dziewięciu radnych, o wyniku tego głosowania zadecydowała postawa pozostałej piątki.

Wielokrotnie już w tym cyklu pisałem o Jarosławie Sidorze, radnym bardzo aktywnym nie tylko w tej kadencji, który osobiście dogląda miejskich inwestycji i nagłaśnia błędy oraz zaniechania przy ich projektowaniu i realizacji. Nie ogranicza się przy tym do spraw ze swojego okręgu wyborczego, reagując również wtedy, kiedy mieszkańcy – widząc jego zaangażowanie – do niego a nie do swoich radnych zwracają się o interwencję i pomoc. I kiedy podczas sesji zwracał na te problemy uwagę władzom miasta, prezydent Korytkowski czy przewodniczący Steinke traktowali go niczym szlachcic fornala, który nie wiedzieć czemu zawraca im głowę.

następna
strona 1/2
Prezydent Adamów i Nowoczesna polemizują z „Konin jest Nasz”🎧
Slajd 1/3

Prezydent Adamów i Nowoczesna polemizują z „Konin jest Nasz”🎧

slajd 1 z 3

Miłą niespodziankę sprawił Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina do spraw gospodarczych, podejmując polemikę z moim ostatnim tekstem na temat wyboru na stanowisko przewodniczącego Rady Miasta Tadeusza Wojdyńskiego.

Prezydent Adamów i Nowoczesna polemizują z „Konin jest Nasz”🎧

slajd 2 z 3

Miłą niespodziankę sprawił Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina do spraw gospodarczych, podejmując polemikę z moim ostatnim tekstem na temat wyboru na stanowisko przewodniczącego Rady Miasta Tadeusza Wojdyńskiego.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Olejnik tak trzymać to nie jest prywatny folwark Prezydenta ani Rady.. zaufali im wyborcy których do następnych wyborów mają w głębokim poważaniu...
Dodano: 3.08.2019 19:00    Przez: ~żal mi Konina
Istotą rzeczy jest to ,że w Nowoczesnej mamy do czynienia z młodym politykiem , emocjonalnym , słabo realnie patrzącym bez doświadczenia. Dostrzegalne kolesiostwo .Co do zasady ewidentnie widać od strony PO i Nowoczesnej, że działania są zbyt mało profesjonalne , w większości dostrzegamy pochopność i nerwowość i brak przewidywalności , który przeradza się pretensjonalizm. Warto również zaznaczyć gdzie cierpi na tym wszystkim wizerunek miasta Konina przez takie działania . Wiele chaotycznych działań nie poparte wcześniejszymi słowami przedwyborczymi , mieszkańcy widzą co dzieje się i jakimi rządami kieruje się obecna władza , w obsadzaniu kadry niedoświadczonymi ludzmi , brak konkursów publicznych . Takimi działaniami nie możemy mówić o rozwoju miasta Konina . Mieszkańcy nie godzą się żeby ich pieniądze , pieniądze podatników w ten sposób zostały zmarnowane
Dodano: 3.08.2019 20:29    Przez: gubernator
Mam czyste sumienie mojego głosu nie mieli.
Dodano: 3.08.2019 22:51    Przez: ona
Mojego też nie mają a znosić takich szkodników Konina w imię Polityki...odwołać w trakcie kadencji pokazać czerwoną kartkę i wypad od Koryta bez znaczenia czy to PO PIS SLD PSL. ..
Dodano: 3.08.2019 23:47    Przez: ~żal mi mojego miasta ☹️☹️☹️
jeden prosty ruch referendum i tych nieudaczników nie będzie . więcej szkody jak pożytku. ci co na nich głosowali plują sobie w twarz . zależy mi na tym żeby Konin się rozwijał gospodarczo ale przy takich nieudacznikach to tylko pogłęba się smród i brud w Koninie .
Dodano: 4.08.2019 02:25    Przez: ~Ola

KOMENTARZE

Panie Olejnik tak trzymać to nie jest prywatny folwark Prezydenta ani Rady.. zaufali im wyborcy których do następnych wyborów mają w głębokim poważaniu...
Dodano: 03.08.2019 19:00    Przez: ~żal mi Konina
Istotą rzeczy jest to ,że w Nowoczesnej mamy do czynienia z młodym politykiem , emocjonalnym , słabo realnie patrzącym bez doświadczenia. Dostrzegalne kolesiostwo .Co do zasady ewidentnie widać od strony PO i Nowoczesnej, że działania są zbyt mało profesjonalne , w większości dostrzegamy pochopność i nerwowość i brak przewidywalności , który przeradza się pretensjonalizm. Warto również zaznaczyć gdzie cierpi na tym wszystkim wizerunek miasta Konina przez takie działania . Wiele chaotycznych działań nie poparte wcześniejszymi słowami przedwyborczymi , mieszkańcy widzą co dzieje się i jakimi rządami kieruje się obecna władza , w obsadzaniu kadry niedoświadczonymi ludzmi , brak konkursów publicznych . Takimi działaniami nie możemy mówić o rozwoju miasta Konina . Mieszkańcy nie godzą się żeby ich pieniądze , pieniądze podatników w ten sposób zostały zmarnowane
Dodano: 03.08.2019 20:29    Przez: gubernator
Tak samo PO i Nowoczesna razem działają w sposób wyimaginowany ...
Dodano: 03.08.2019 20:59    Przez: mieszkanka
Mam czyste sumienie mojego głosu nie mieli.
Dodano: 03.08.2019 22:51    Przez: ona
Mojego też nie mają a znosić takich szkodników Konina w imię Polityki...odwołać w trakcie kadencji pokazać czerwoną kartkę i wypad od Koryta bez znaczenia czy to PO PIS SLD PSL. ..
Dodano: 03.08.2019 23:47    Przez: ~żal mi mojego miasta ☹️☹️☹️
ona- ja też mam czyste sumienie ale co z tego jak w Koninie rządzą nieudacznicy . mam nadzieję że takim postępowaniem czeka nas referendum i oby jak najszybciej. nieudaczników ekipa żeby poszła w zapomnienie nim zniszczy wszystko .
Dodano: 04.08.2019 11:53    Przez: ~Ola
Mnie cieszy gdy ktoś z PO jak Prezydent Adamów ruszy szare konórki i logiką wypowiedzi (choć długa nie była) potwierdzi słuszność zmiany konstytucji 3RP. Skoro do skutecznego działania Prezydenta Konina potrzebna jest większość w radzie; skoro wyborcy dali Prezydentowi władzę to musi mieć narzędzia do rządzenia i jasność kogo rozliczamy. Tak samo trzeba nam jasno rozdzielić władzę wykonawczą Prezydenta RP i Premiera RP; KPRM i Kancelari Prezydenta. Tak by jeden z nich brał wszystko i rządził oraz był rozliczany. Tak by nie był Premier z innej parti niż Prezydent. Tak jest wszędzie! Sytem prezydencji w USA, Fra, kanclerski w Niemczech czy gabinetowy w WB, Hiszpanii, Danii, Norwegii gdzie koronowani królowie to kwiatki do korzucha. Zaś ja się dziwię iż Pan redaktor w program PO wierzył. Raz, że program ala wodór i wiatraki był na miarę rozruszania Goliny. Dwa, że Oni mają zdolności kadrowe, sprawcze zmian. Trzy, że oni ooza gadaniem mają coś z nowoczesnością i europejskościa wspólnego.
Dodano: 04.08.2019 00:59    Przez: Marcin Swoinski
jeden prosty ruch referendum i tych nieudaczników nie będzie . więcej szkody jak pożytku. ci co na nich głosowali plują sobie w twarz . zależy mi na tym żeby Konin się rozwijał gospodarczo ale przy takich nieudacznikach to tylko pogłęba się smród i brud w Koninie .
Dodano: 04.08.2019 02:25    Przez: ~Ola
w wypowiedzi Adamów , widać brak dotrzymywanych słów przedwyborczych i łamanie właśnie programu. Koleś się martwi o stagnację w Koninie owszem za ich rządów zapewne mamy to gwarantowane . A jak to nazwał politykierstwa już się napatrzyliśmy i jak juz ktoś tutaj napisał na dowód pokazują obsadzanie w spółkach swoich kolegów i do tego nie doświadczonych . I to ma byc polityka , chyba własna prywatna , tworzenie folwarku prywatnego , za chwile rodziny będą jeszcze wkręcać ...
Dodano: 04.08.2019 06:30    Przez: king
Miastem rządzi przypadkowo wybrana ekipa. Kompletny brak wiedzy doświadczenia planu wizji i pomysłu. Zamknięta buda z kajakami tuż obok tronu przeżyli to szczyt dyletanctwa. Kilku pajacujacych kierowników nie poprawia wizerunku.
Dodano: 04.08.2019 08:51    Przez: Bazyli Opona
Kto się nabierze na Koryto słowa kłamliwe, manipulacja słowami i z automatu ludzmi . To dokładnie robi też Adam_owek w swej wypowiedzi , nic innego jak kwestia interpretacji a i tak wyczuwalne kłamstwa i bezradna słaba walka , nie doświadczonych samorządowców . Takie mechanizmy już przerabialiśmy , każdy wie o co chodzi . To ,że władze Konina są nie transparentne ani w słowach jak i w czynach to nie znaczy , że mieszkańców da się oszukiwać cały czas . Kiepskie czytelne zagrania władz Konina . To ,że obstawiane są spółki nie doświadczonymi ludzmi - kolegami , to tylko po to żeby mieć dalej możliwość przyjmowania do spółek na zastępców czy innych intratnych stanowisk rodzin , znajomych ...itp. Nawet lans im nie wychodzi , ewidentnie widać amatorszczyznę w działaniach , o jakim rozwoju Konina możemy mówić mając taką władzę . To prawda jak inni piszą , że takie działania są ukierunkowane w stronę prywatnego folwarku i mozliowśc rozbudowy rodzinnego biznesu