Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17946) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
17 / 9oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Koncert Samuela Kummera na licheńskim festiwalu organowym

Dodano: 9.08.2019 10:54

Trwa Pierwszy Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej i koncert wybitnego niemieckiego organisty, Samuela Kummera.

W programie: Preludium i fuga e-moll op. 35/ nr 1 Felixa Mendelssohna Bartholdego, chorały Johanna Sebastiana Bacha, Passacaglia a-moll op. 40 Gerarda Bunka oraz utwory skomponowane przez samego artystę. Koncert odbędzie się w nawie głównej bazyliki w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia o godzinie 14.30. Wstęp bezpłatny.

Samuel Kummer urodził się w Stuttgarcie w roku 1968. Studiował w Staatlichen Hochschule für Musik und Darstellende Kunst pod kierunkiem Luttgera Lohmanna, Christopha Bosserta i Wernera Jakoba. Z odznaczeniem ukończył studia w zakresie improwizacji organowej w klasach W. Seifena i H.M. Corrntha. Na kursach mistrzowskich jego nauczycielami byli: Marie-Claire Alain, Daniel Roth, Hans Fagius i Lorenzo Ghielmi.

W 1998 roku został laureatem I nagrody na konkursie »Concours L’ Europe et L’ Orgue« Maastricht 1996 i na Międzynarodowym Konkursie w Odense. Koncertował w wielu krajach Europy, w Ameryce Południowej, USA i Japonii; w tak renomowanych miejscach jak: katedra w Wersalu, Brukseli, Rydze, Kolonii, salach koncertowych w Moskwie, St. Petersburgu, Mormon Tabernakle w Salt Lake City, słynnych salach koncertowych w Tokio (Opera City, Suntory Hall, Lilia). Występował na renomowanych festiwalach: Lucerne Festival, Styriarte Festival i Hildebrandt-Tagen w Naumburgu.

Od 2005 jest organistą tytularnym Liebfrauenkirche w Dreźnie, kościele o znaczącej historycznej tradycji dla kultury muzycznej Saksonii. Od 2007 roku prowadzi klasę organów i improwizacji w Hochschule für Kirchenmusik Dresden. Były członek jury na międzynarodowych konkursach organowych. Dokonał licznych nagrań płytowych z utworami J.S. Bacha, L. Vierne‘a, M. Durufle‘a.

 

 

  • Koncert Samuela Kummera na licheńskim festiwalu organowym

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.