Dzisiaj jest środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19144) SPORT FORUM FIRMY (5411) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO

6 / 7oC
8 / 6oC
12 / 11oC

Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Medyk Konin wygrał pod Wawelem i został samodzielnym liderem

Dodano: 7.09.2019 14:19

2:1 Medyk Konin pokonał na wyjeździe niepokonany dotąd zespół AZS UJ Kraków. Dzięki temu drużyna Romana Jaszczaka została samodzielnym liderem Ekstraligi.

W sobotnim meczu spotkały się niepokonane dotąd zespoły Medyka Konin i AZS UJ Kraków. Drużyna z Małopolski swoją wysoką pozycję zawdzięczała głównie łatwemu terminarzowi na początku sezonu, ale i tak Medyk nie mógł jej lekceważyć. Dlatego już od pierwszych minut koninianki rzuciły się na rywalki. W siódmej minucie Medyk już prowadził. Ręką w polu karnym zagrała jedna z defensorek AZS UJ Kraków, a rzut karny, trzeci w tym sezonie, wykorzystała Natalia Chudzik.

W kolejnych minutach Medyk wciąż przeważał. Z dystansu kilkukrotnie próbowała Gabriela Grzywińska, raz piłka po jej strzale trafiła nawet w poprzeczkę. Koninianki próbowały wysoko pressować i zmuszać do błędu rywalki, ale piłkarki AZS UJ, grające również w Ekstralidze futsalu, świetnie sobie z tym radziły. Z przodu jednak krakowianki zagrożenie stwarzały tylko ze stałych fragmentów gry.

W 22. minucie powinno być 0:2. Po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazła się Natalia Pakulska. Pomocniczka Medyka minęła jeszcze bramkarkę, ale zmierzającą do siatki piłkę zatrzymać zdołała Aleksandra Nieciąg. Ofiarnie - po interwencji wpadła bowiem w słupek i z powodu urazu musiała zejść z boiska. W końcówce spotkania Medyk miał jeszcze trzy świetnie okazje, ale uderzenia Anny Gawrońskiej i Natalii Chudzik broniła Karolina Klabis.

Po zmianie stron medyczki szybko podwyższyły prowadzenie. Tym razem faulowana w polu karnym była Anna Gawrońska, Chudzik znów pewnie wykorzystała jedenastkę i było 0:2. Po tym golu medyczki odpuściły, cofnęły się, a AZS UJ usilnie starał się złapać kontakt. Udało się dopiero w 90. minucie. Natalia Sitarz złapała na wykroku Stephanie Busch i lobem pokonała bramkarkę Medyka. Krakowiankom zabrakło jednak czasu, by powalczyć o remis. Mecz zakończył się wygranę koninianek 2:1.

Dzięki temu Medyk po piątej kolejce został samodzielnym liderem Ekstraligi z dorobkiem piętnastu punktów na koncie. Kolejny mecz za tydzień - drużyna Romana Jaszczaka zagra na wyjeździe z Olimpią Szczecin.

AZS UJ Kraków - Medyk Konin 0:1 (90' Natalia Sitarz - 7', 56' Natalia Chudzik)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Gabriela Grzywińska, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska (73' Karolina Majda), Stanislava Líšková, Nicole Zając, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Dominika Kopińska.