Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020, imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17923) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 7oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Podczas patrolu na jeziorze, policjanci uratowali rannego łabędzia

Dodano: 9.09.2019 13:00

W sobotę, 7 września, wędkujący mężczyzna powiadomił policjantów patrolujących jeziora, że młody łabędź uderzył w most w Łężynie i wpadł do wody. Według mężczyzny miał złamane skrzydło i zaczął się topić.

Sezon na pływanie powoli się kończy, ale policjanci jeszcze pojawiają się na jeziorach. Tak właśnie było w ubiegłą sobotę, 7 września. Kiedy podpływali do mostu w Łężynie, wędkarz powiedział im, że przed chwilą młody łabędź chciał przelecieć pod mostem, ale uderzył w konstrukcję i wpadł do wody. Według mężczyzny uderzenie było tak silne, że ptak złamał skrzydło, wpadł do wody i zaczął się topić.

Kiedy policjanci popłynęli we wskazane miejsce, zauważyli miotającego się w wodzie łabędzia. Nie mógł normalnie płynąć i się przewracał. Jego skrzydło faktycznie było uszkodzone. Mundurowi ostrożnie podpłynęli do rannego ptaka i wyciągnęli go z wody do motorówki. Następnie skontaktowali się z pracownicą Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie, która zajmuje się takimi sytuacjami. Ranny ptak trafił pod właściwą opiekę. 

Fot. KMP w Koninie 

  • Podczas patrolu policjanci uratowali na jeziorze rannego łabędzia
  • Podczas patrolu policjanci uratowali na jeziorze rannego łabędzia

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   ranny łabądź,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.