Dzisiaj jest wtorek 12 listopada 2019, imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19122) SPORT FORUM FIRMY (5411) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
7 / 7oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Policyjna akcja. Będą czuwać nad bezpieczeństwem pieszych

Dodano: 11.09.2019 14:04
Źródło: LM.pl

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – pod takim hasłem odbędzie się kolejna policyjna akcja, której celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych oraz rowerzystów.

Tylko w tym roku na wielkopolskich drogach piesi uczestniczyli w 415 wypadkach, w których zginęło 40 osób . Niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest widoczność dla kierujących pojazdami. Policjanci przypominają, że w okresie jesiennym, podczas mgły i deszczu, widoczność jest ograniczona.

- W trosce o nasze życie i zdrowie nie zapominajmy o elementach odblaskowych, które pozwolą nam na bycie widocznym i w dużej mierze pozwolą uchronić się przed niebezpieczeństwem – czytamy w komunikacie Komedy Głównej Policji.

Pieszy po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Niestosowanie się do tego przepisu jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny. Już jutro w całym kraju mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie pieszych w ruchu drogowym.

  • Policyjna akcja. Będą czuwać nad bezpieczeństwem pieszych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

No i niech karzą przykładnie jak kierowców za prędkość :) Coraz częściej widać rowerzystów czy pieszych w kamizelkach i chwała im za to. Życie każdy ma jedno a taki nieoświetlony pieszy czy rowerzysta to niebezpieczeństwo nie tylko dla niego a i kierowcy.
Dodano: 12.09.2019 14:03    Przez: :) :)

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.