Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNa 100 procent Andrzej Tomaszewski. To największa wystawa

Na 100 procent Andrzej Tomaszewski. To największa wystawa

Dodano:
Na 100 procent Andrzej Tomaszewski. To największa wystawa

To w zasadzie pierwsza tak obszerna, wystawa konińskiego nadrealisty w jego rodzinnym mieście. Sto rysunków i obrazów Andrzeja Tomaszewskiego, z których większość pochodzi od prywatnych kolekcjonerów z okazji Nocy Kultury w Koninie.

Andrzej Tomaszewski urodził się w 1966 roku w Koninie. Mówi o sobie, że maluje „od zawsze”, ale jego dojrzałe, świadome i systematyczne tworzenie zaczęło się od 1990 roku. Mniej więcej w tym samym czasie załamała się jego kariera utalentowanego lekkoatlety – problemy z kolanem przekreśliły marzenia o medalach. Ze zdwojoną energią Tomaszewski rzucił się w wir rysowania i malowania, powoli powiększając grono admiratorów jego sztuki. Ulubionym kierunkiem w sztukach plastycznych jest surrealizm, a przewodnim motywem prac jest człowiek. - Uwielbiam to, co robię i poświęcam pracy twórczej naprawdę dużo czasu – mówi artysta i przyznaje, że to największa wystawa jego prac w jednym miejscu.

Ekspozycja „100 x Andrzej Tomaszewski” powstała we współpracy Centrum Kultury i Sztuki z Miastem Konin i inauguruje cykl prezentacji konińskich artystów. 

Wernisaż 13 września br. o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, przy ulicy Okólnej. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole