Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNa 100 procent Andrzej Tomaszewski. To największa wystawa

Na 100 procent Andrzej Tomaszewski. To największa wystawa

Dodano:
Na 100 procent Andrzej Tomaszewski. To największa wystawa

To w zasadzie pierwsza tak obszerna, wystawa konińskiego nadrealisty w jego rodzinnym mieście. Sto rysunków i obrazów Andrzeja Tomaszewskiego, z których większość pochodzi od prywatnych kolekcjonerów z okazji Nocy Kultury w Koninie.

Andrzej Tomaszewski urodził się w 1966 roku w Koninie. Mówi o sobie, że maluje „od zawsze”, ale jego dojrzałe, świadome i systematyczne tworzenie zaczęło się od 1990 roku. Mniej więcej w tym samym czasie załamała się jego kariera utalentowanego lekkoatlety – problemy z kolanem przekreśliły marzenia o medalach. Ze zdwojoną energią Tomaszewski rzucił się w wir rysowania i malowania, powoli powiększając grono admiratorów jego sztuki. Ulubionym kierunkiem w sztukach plastycznych jest surrealizm, a przewodnim motywem prac jest człowiek. - Uwielbiam to, co robię i poświęcam pracy twórczej naprawdę dużo czasu – mówi artysta i przyznaje, że to największa wystawa jego prac w jednym miejscu.

Ekspozycja „100 x Andrzej Tomaszewski” powstała we współpracy Centrum Kultury i Sztuki z Miastem Konin i inauguruje cykl prezentacji konińskich artystów. 

Wernisaż 13 września br. o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, przy ulicy Okólnej. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole