Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSztuka na wieży. Surrealistyczny świat Andrzeja Tomaszewskiego

Sztuka na wieży. Surrealistyczny świat Andrzeja Tomaszewskiego

Dodano:
Sztuka na wieży. Surrealistyczny świat Andrzeja Tomaszewskiego
Kultura

Kilkanaście ciekawych prac znalazło się na ścianach Wieży Ciśnień. W konińskiej galerii zagościł surrealizm.

- Zapraszam do oglądania, przeżywania, do próby wejścia w świat mojej wyobraźni – powiedział Andrzej Tomaszewski podczas swojego wernisażu w Wieży Ciśnień.

Galeria CKiS proponuje wystawę prac pochodzącego z Konina rysownika i malarza Andrzeja Tomaszewskiego pt. „Realny surrealizm – 30 lat”. Autor urodził się w kwietniu 1966 roku w Koninie. Żartobliwie mówi, że rysuje od zawsze, ale jego dojrzała twórczość zaczęło się od 1990 roku. Mniej więcej w tym samym czasie załamała się kariera utalentowanego lekkoatlety – problemy z kolanem raz na zawsze przekreśliły marzenia o medalach. Ze zdwojoną energią Tomaszewski rzucił się w wir rysowania i malowania. Od lat bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. W latach 90. ubiegłego stulecia współpracował z pismami „Szpilki” i „Fantastyka”. Jego obrazy znajdują się w galeriach sztuki oraz kolekcjach prywatnych.

Jego ulubionym kierunkiem jest surrealizm, a motywem przewodnim prac jest człowiek. Uzupełnieniem konińskiej ekspozycji jest katalog. Wystawa czynna będzie do 8 grudnia br. Bilet w cenie 5 zł, w soboty wstęp darmowy. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole