Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17132) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-4 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Smacznie na Starówce. Miasto Konin wesprze lokale gastronomiczne na Starówce

Materiał promocyjny

Dodano: 14.09.2019 08:25

„Smacznie na Starówce” to nowe przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego w Koninie. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pod nazwą „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 - W ramach tego przedsięwzięcia realizujemy szereg działań promocyjnych, w tym zorganizowanie i przeprowadzenie cyklu wywiadów z przedsiębiorcami z branży gastronomicznej na obszarze rewitalizacji „Starówka” – mówi Bernadeta Bezulska z Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie.

W najbliższych tygodniach, każdy z punktów gastronomicznych będzie miał okazję zaprezentować swoją firmę, produkty oraz usługi. Opowiedzieć także o swoich doświadczeniach, wyzwaniach, sukcesach i planach. Wywiady będą emitowane na Portalu LM.pl.

Chęć udziału w projekcie zadeklarowało 12 lokali gastronomicznych z obszaru rewitalizacji „Starówka”: restauracja „Pod Cepeliną”, kawiarnia „Kawusia i ciacho”, „Beza Krówka”, Cafe i Bistro „Kawka, karafka,”, restauracja „Rogatka”, „Trzy Strefy”, restauracja „Borówka”, „Domowe Wypieki”, jadłodajnia „Pysznie i domowo”, „Loko the steak house”, „Yukki Sushi” oraz „Good Snack Konin - Sklepy z Kanapkami”.

Oprócz cyklu wywiadów opracowana zostanie broszurka informacyjno  -promocyjna obszaru rewitalizacji „Starówka”. Zawierać będzie informacje o atrakcjach, wydarzeniach oraz firmach gastronomicznych funkcjonujących na Starówce. Wskaże mieszkańcom miasta, jak i osobom przyjezdnym, jakie lokale i atrakcje znajdują się na tym obszarze, tym samym zachęcając do korzystania z tych miejsc.

- Zależy nam, aby przedsiębiorcy rozwijali swoje firmy. Działania zmierzające do zwiększenia popularności usług gastronomicznych na obszarze rewitalizacji ułatwią ich rozwój oraz przyczynią się do ożywienia Starówki – podsumowuje Dorota Czerniejewska z Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie, z którego inicjatywy powstał cały projekt. 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:miasto konin,   promocja,   starówka,   smacznie na starówceNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.