Dzisiaj jest poniedziałek 1 czerwca 2020, imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18090) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 9oC
Jutropogoda
16 / 7oC
Pojutrzepogoda
18 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Licheń. Wstąpił do kościoła w wigilię Zesłania Duc ... (4)Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)

Licheń. Ogólnopolska sesja organowa w sanktuarium maryjnym

Dodano: 19.09.2019 10:39

Do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zawitają organiści z całej Polski z prof. dr. hab. Andrzejem Chorosińskim i prof. Jerzym Marchwińskim.

Ogólnopolska Sesja Organowa odbędzie się pod hasłem: „Partnerstwo w muzyce. Różne aspekty kameralistyki organowej. Warsztaty praktycznej gry liturgicznej” w dniach 19-21 września.  Pierwszy dzień upłynie na wykładach w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma „Arka”, które będą kontynuowane również w piątek. Dla uczniów i studentów jednak drugi dzień spotkania rozpocznie się warsztatami w kościele św. Doroty pod kierunkiem dr. hab. Michała Dąbrowskiego „Poszukiwanie piękna w akompaniamencie liturgicznym”, po południu od godz. 15.30 warsztaty poprowadzi dr hab. Witold Zalewski „Improwizacja i akompaniament liturgiczny”.

Koncert organowy w licheńskiej bazylice zabrzmi 20 września w godz. 14.30 - 15.15. Na największych w Polsce organach św. Jana Pawła II zagrają Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa oraz Ireneusz Wyrwa. Artystka poprowadzi też warsztaty ostatniego dnia sesji. Spotkanie zakończy forum dyskusyjne i wręczenie dyplomów uczestnictwa.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   organy,   sesja organowa,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.