Dzisiaj jest środa 5 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16818) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (0)

Podopieczny ślesińskiego DPS laureatem konkursu plastycznego

Dodano: 20.09.2019 12:38
Źródło: LM.pl

„Podróż za jeden uśmiech” - to tytuł zdjęcia Andrzeja Kowalczyka z Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie, który zajął drugie miejsce w wojewódzkim etapie konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnoprawnych”.

Konkurs organizowany jest przez PFRON od 2003 roku i ma służyć popularyzacji osiągnięć artystycznych mieszkańców domów pomocy społecznej oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy. Pracownia plastyczna ślesińskiego DPS-u od lat uczestniczy w konkursie, zdobywając nagrody i wyróżnienia na różnych jego etapach. Tym razem drugie miejsce w kategorii „fotografia” zajął Andrzej Kowalczyk.

- Arteterapia jest bardzo skuteczną formą rehabilitacji. Poza tym, twórczość osób niepełnoprawnych zachwyca nie tylko nas, osoby z ich najbliższego otoczenia, ale również znawców sztuki, którzy zasiadają w komisjach konkursowych – mówi Joanna Wołyńska dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.

Prace niepełnoprawnych artystów z Wielkopolski można oglądać w Bramie Poznania ICHOT Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT w Poznaniu. Zdjęcie Andrzeja Kowalczyka zostało zakwalifikowane do ogólnopolskiego finału konkursu, którego gala odbędzie się 13 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie.

fot. Starostwo Powiatowe Konin

  • Podopieczny ślesińskiego DPS laureatem konkursu plastycznego
  • Podopieczny ślesińskiego DPS laureatem konkursu plastycznego
  • Podopieczny ślesińskiego DPS laureatem konkursu plastycznego
  • Podopieczny ślesińskiego DPS laureatem konkursu plastycznego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.