Dzisiaj jest niedziela 9 maja 2021, imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17118) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środ ...Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i me ... (3)

Konin. Tulipany nie zakwitną na całej długości ul. Dworcowej

Dodano: 12.10.2019 14:31
Źródło: LM.pl

Trwają prace przy realizacji kolejnego projektu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wzdłuż ul. Dworcowej sadzone są tulipany. Mieszkańców będą cieszyć już wiosną, ale niestety nie na długo.

Kolorowe tulipany wróciły do centrum Konina w 2016 roku. Rok później zakwitły, a tym samym zrealizowano wart blisko 30 tysięcy złotych projekt KBO złożony przez Jarosława Koźlarka. Piękne kwiaty na odcinku od dworca PKP do skrzyżowania ulicy Dworcowej z Alejami 1 Maja, zachwyciły koninian. Nie ma się więc co dziwić, że uznanie głosujących zyskał też kolejny projekt dotyczący nasadzenia tulipanów w dalszej części, czyli do skrzyżowania z ul. Warszawską.

Prace przy realizacji tej inwestycji właśnie trwają. Tulipany są sadzone zgodnie z projektem uczniów architektury krajobrazu Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie. Wiosną ma tam zakwitnąć 27 tysięcy kwiatów. Koszt tej inwestycji to ok. 70 tysięcy złotych. Czy zatem cała ul. Dworcowa będzie w przyszłym roku kolorowa? Okazuje się, że niestety nie. Tulipany z pierwszego projektu już nie zakwitną. Jak informuje Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie, na nowe nasadzenia nie ma pieniędzy.

- Potrzeba ok. 50 tysięcy złotych. Nie mamy na to zabezpieczonych środków w budżecie – podkreśla Grzegorz Pająk.

Projektodawca podkreśla, że gdyby wiedział wcześniej o problemach jakie się pojawią w kwestii utrzymania tulipanów, zastanowiłby się nad złożeniem projektu.

- To było dla mnie oczywiste, że pieniądze na utrzymanie kwiatów będą się musiały znaleźć. Wciąż liczę, że znajdą się środki i jednak będziemy się cieszyć z całej ukwieconej ulicy - mówi Jarosław Koźlarek. 

„Wielki powrót tulipanów” mimo dwukrotnego zwycięstwa projektu w KBO, nie nastąpi. Z kwitnących kwiatów koninianie będą mogli cieszyć się pewnie tak jak poprzednio, tylko przez 2 lata. Razem z tulipanami zniknie ponad 100 tysięcy złotych, które wydano na realizację dwóch projektów.

  • Konin. Tulipany nie zakwitną na całej długości ul. Dworcowej
  • Konin. Tulipany nie zakwitną na całej długości ul. Dworcowej
  • Konin. Tulipany nie zakwitną na całej długości ul. Dworcowej
  • Konin. Tulipany nie zakwitną na całej długości ul. Dworcowej
  • Konin. Tulipany nie zakwitną na całej długości ul. Dworcowej

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.