Dzisiaj jest poniedziałek 28 września 2020, imieniny: Luby, Wacława, Salomona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18094) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (0)Sprawdzian przed startem ligi. Dwie porażki i zwyc ... (0)

Kleczew. Projekt budżetu zakłada mniejszy deficyt, niż rok temu

Dodano: 20.11.2019 12:03
Źródło: LM.pl

1,3 mln zł wyniesie deficyt w budżecie gminy Kleczew na 2020 roku według projektu budżetu. 15 listopada burmistrz Mariusz Musiałowski przedstawił plan dochodów i wydatków na przyszły rok.

Według projektu dochody Kleczewa w 2020 roku mają wynieść ponad 64,5 mln zł. To o trzy miliony więcej, niż w budżecie na obecny rok. Cały czas największą pozycją po stronie dochodów są podatki płacone przez Kopalnię Węgla Brunatnego - ponad 22 mln zł z podatków od nieruchomości (w tej kwocie są również podatki od innych podmiotów) oraz wpływy z opłaty eksploatacyjnej - 1,5 mln zł. 

Wydatki mają wynieść ponad 65,8 mln zł, co jest kwotą porównywalną do zeszłorocznej. Na inwestycje gmina ma przeznaczyć ponad dziesięć milionów złotych. Większość środków pochłoną: budowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa sieci wodociągowej w rejonie miejscowości Sławoszewo (3,65 mln zł), modernizacja i przebudowa hydroforni przy ul. Poznańskiej i Białobrodzkiej w Kleczewie (3,23 mln zł) oraz przebudowa ciągu komunikacyjnego łączącego ul. 11 Listopada do Al. 600-lecia przez ul. 3 Maja, ul. Solidarności i ul. ks. Popiełuszki w Kleczewie (3,1 mln zł). 

Deficyt ma wynieść 1,3 mln zł. To znacznie mniej, niż rok temu, gdy początkowo dziura w budżecie była skalkulowana na 4,5 mln zł. W marcu, w związku z przystąpieniem do programów MALUCH+ i SENIOR+ deficyt wzrósł do 7,5 mln zł. 

Teraz projekt budżetu muszą przyjąć jeszcze kleczewscy radni, wszystkie te założenia mogą więc jeszcze ulec zmianie. Autopoprawki wprowadzić może jeszcze sam burmistrz. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.