Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17066) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
11 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Polsko-czeska współpraca. Turek ma nowe partnerskie miasto

Dodano: 22.11.2019 14:47
Źródło: LM.pl

Turek ma nowe miasto partnerskie. Na brandyskim zamku została podpisana umowa między burmistrzem Turku, a burmistrzem czeskiego Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.

Pierwsze kontakty zostały nawiązane w kwietniu ubiegłego roku, kiedy doszło do spotkania burmistrzów obu miast. Efektem tego spotkania były listy intencyjne. W grudniu 2018 roku Rada Miejska Turku podjęła uchwałę w sprawie nawiązania kontaktów partnerskich z Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Po wizytach studyjnych, podczas których odwiedzono placówki oświatowe, kulturalne i sportowe, omówiono zakres możliwej współpracy.

- Zgodnie z zawartą umową o partnerstwie, współpraca powinna prowadzić przede wszystkim do rozwoju obywatelskiego i kulturowego mieszkańców obu miast, poprzez realizowanie wspólnych działań mających na celu zdobywanie nowych doświadczeni i umacnianie integracji europejskiej – informuje Urząd Miejski w Turku.


Brandýs nad Labem-Stará Boleslav to miasto w środkowych Czechach, w kraju środkowoczeskim, w powiecie Praga-Wschód, 6 km na północny wschód od granic Pragi, nad rzeką Łabą. Miasto liczy 17,5 tys. mieszkańców, jego powierzchnia wynosi 22,6 km². Miasto powstało w 1960 r. w wyniku połączenia – lewobrzeżnego Brandýsa nad Labem i prawobrzeżnej Starej Boleslavi.

fot. UM Turek
 

  • Polsko-czeska współpraca. Turek ma nowe partnerskie miasto
  • Polsko-czeska współpraca. Turek ma nowe partnerskie miasto
  • Polsko-czeska współpraca. Turek ma nowe partnerskie miasto

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.