Dzisiaj jest wtorek 27 października 2020, imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16326) SPORT FORUM FIRMY (5540) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 7oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Brzeźno. Szkoła zaangażowała się w jesienną zbiórk ... (1)Konin. Przed siedzibą PiS prawie nie ma śladu po p ... (20)

WOŚP Turek. Do wylicytowania kruszec z odwiertu geotermalnego

Dodano: 9.01.2020 11:39

W tym roku na licytację podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, burmistrz Romuald Antosik oddaje fragment rdzenia wiertniczego z odwiertu geotermalnego Turek GT-1 oraz pióro z historią.

Tegoroczny finał WOŚP odbywać się będzie w niedzielę, 12 stycznia 2020 r. W tym roku będzie można wylicytować certyfikowaną próbkę geologiczną, pobraną z odwiertu geotermalnego Turek GT-1, na głębokości 2169 m. Do tego pióro burmistrza Romualda Antosika. To pióro, który burmistrz Turku podpisywał wniosek na dofinansowanie odwiertu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie, z którego Turek ostatecznie pozyskał ponad 14 mln zł.

Wszystkich chętnych do wylicytowania tych wyjątkowych przedmiotów zapraszamy w niedzielę,12 stycznia 2019 r. na godz. 17.00 do Miejskiego Domu Kultury. 

Fot. Miasto Turek 

  • WOŚP Turek. Do wylicytowania kruszec z odwiertu geotermalnego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:WOŚP Turek,   kruszec,   odwiert geotermalny,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.