Dzisiaj jest wtorek 11 sierpnia 2020, imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17084) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)

[Sprawdź] Prawa pasażera w przypadku opóźnionego lotu

Materiał promocyjny

Dodano: 14.01.2020 10:45

Opóźnienie lotów jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem, które nie zaskakuje prawie nikogo, często odpowiedzialne są za to długie kolejki przy odprawie lub kwestie techniczne. Jednak, gdy opóźnienie lotu jest znacznie dłuższe i wynosi więcej niż 3 godziny może zrujnować plany podróżnicze wielu osób, którym wyjazd z takich opóźnieniem już się po prostu nie opłaca.
 

Rekompensata za stracony czas

W przypadkach dużego opóźnienia lotu pasażerowie powinni ubiegać się o zadośćuczynienie pieniężne za stracony na lotnisku czas, chyba, że powodem powstałych niedogodności jest wyjątkowa sytuacja. Może nią być nagłe pogorszenie pogody, zbyt duże natężenie ruchu w przestrzeni powietrznej, atak terrorystyczny lub kolizja samolotu na przykład z ptactwem. Niestety, pomimo braku wyżej wskazanej przyczyny linie lotnicze często próbują zrzucić z siebie ciężar odpowiedzialności, dlatego warto znać swoje prawa konsekwentnie dążyć do uzyskania odszkodowania. Przyczyna opóźnionego lotu powinna być dokładnie przeanalizowana, profesjonalnie zajmuje się tym firma DelayFix, która skutecznie pomaga ludziom w dochodzeniu swoich praw. Odszkodowanie za spóźniony samolot nie może zostać wypłacone, jeżeli pasażer wcześniej zgodził się na skorzystanie z zaproponowanego lotu zastępczego lub vouchera na podróż w innym terminie. Często jest to celowe zwodzenie klientów linii lotniczych, by unikać ponoszenia odpowiedzialności pieniężnej za powstałe opóźnienia. Zawsze warto zachować sobie prawo do wnioskowania o najwyższą formę rekompensaty, jaką jest odszkodowanie za opóźniony lot, dlatego konieczne jest zgromadzenie wszystkich dowodów.


 

Przygotowanie do złożenia wniosku o odszkodowanie

Gdy pojawia się informacja o opóźnieniu samolotu, warto rozpocząć kompletację wszystkich dowodów związanych z problematyczną podróżą, są one niezbędne do wystąpienia o zadośćuczynienie. Potrzebne są oczywiście karta pokładowa, potwierdzenie dokonanej rezerwacji, bilety lotnicze oraz zawiadomienie o planowanym opóźnieniu, istotne są ponadto wszelkie rachunki za wydatki z tym związane. Jeżeli linie lotnicze nie są skłonne do pokrycia dodatkowych kosztów z góry, ich klient powinien samodzielnie opłacić wszelkie rachunki i następnie zachować potwierdzenia. Wskazane jest także spisanie numeru lotu, który jest opóźniony, godzin planowanego pierwotnie odlotu i przylotu oraz faktyczny czas startu i lądowania. Teoretycznie personel przewoźnika powinien poinformować pasażerów o prognozowanym czasie startu i przyczynach, z których wynika spóźnienie samolotu, jeżeli jednak tak się nie dzieje – warto dopytywać o szczegóły. Można również samodzielnie obserwować warunki pogodowe, które zostaną prawdopodobnie wskazane przez personel jako przyczyna opóźnienia. Jeżeli wszystkie powyższe dokumenty zostały zgromadzone, pozostaje już tylko rozpoczęcie procedury ubiegania się o przyznanie samodzielnie lub przez firmę Delayfix, która często zapewnia wypłatę odszkodowania z góry! Linie lotnicze nie są do tego chętne, dlatego warto zrezygnować ze składania wniosków bezpośrednio do nich, lecz poszukać zewnętrznej pomocy.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź stronę https://delayfix.com

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:turystyka,   lot,   wakacje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.