LM.plWiadomościReprezentacja Polski: Cały mecz Grzywińskiej, godzina Chudzik

Reprezentacja Polski: Cały mecz Grzywińskiej, godzina Chudzik

Zwycięstwem 5:0 zakończył się sobotni mecz eliminacji do mistrzostw Europy pomiędzy Polską, a Mołdawią. Na boisku pojawiły się dwie zawodniczki Medyka Konin.

W dopiero drugim meczu eliminacyjnym do Euro Polki mierzyły się z jedną ze słabszych drużyn grupy D - Mołdawią. W wyjściowym składzie biało-czerwonych znalazły się obie powołane na to spotkanie piłkarki Medyka Konin. Pełne 90 minut rozegrała Gabriela Grzywińska, a 60 minut od selekcjonera Miłosza Stępińskiego otrzymała Natalia Chudzik.

Polki pokonały rywalki aż 5:0. Gdyby spojrzeć na listę strzelczyń jeszcze kilka lat temu należałoby napisać, że gole zdobywały same zawodniczki Medyka Konin. Wynik już w dziewiątej minucie otworzyła była piłkarka Medyka, dziś reprezentantka Juventusu Aleksandra Sikora. Hat-tricka w spotkaniu zanotowała wychowanka konińskiego klubu (dziś VfL Wolfsburg) Ewa Pajor, a jednego gola dołożyła jeszcze kolejna piłkarka z historią w Medyku - Katarzyna Daleszczyk.

Dzięki wygranej Polki wyprzedziły Mołdawianki w tabeli, po dwóch meczach mają na koncie cztery oczka i zajmują trzecie miejsce, ale mają jeden mecz rozegrany mniej od rywalek. Kolejne spotkanie już w środę. W Baku biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Azerbejdżanu.

Polska - Mołdawia 5:0 (9' Aleksandra Sikora, 27', 34', 86' Ewa Pajor, 45'+ Katarzyna Daleszczyk)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Paulina Dudek, Małgorzata Mesjasz, Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik (60' Martyna Wiankowska), Aleksandra Sikora, Katarzyna Daleszczyk (74' Nikola Karczewska), Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk (60' Dominika Grabowska), Emilia Zdunek, Ewa Pajor.