Dzisiaj jest piątek 10 kwietnia 2020, imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17074) SPORT FORUM FIRMY (5477) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 6oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Lekarze ostrzegają przed koronawirusem. Zalecenia dla pacjentów

Dodano: 10.03.2020 16:35
Źródło: LM.pl

Informacje związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zawisną przy wejściu każdej przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej. - To są zalecenia ważne dla pacjentów – podkreśla Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Lekarze PPOZ podnoszą, że wydane przez Główną Inspekcję Sanitarną schematy postępowania w związku z zagrożeniem koronawirusem są nieralne dla małych przychodni.

- GIS mówi, że nie musimy przyjmować pacjentów w maskach i odzieży ochronnej. Mamy je zastosować w momencie podejrzenia, ale to jest niestety za późno – mówi Bożena Janicka. - Nie znamy w POZ dnia, ani godziny. Mogę w każdej chwili być narażona. Jak rozpoznam zagrożenie i ubiorę się to będzie już za późno. Nie możemy w ten sposób ryzykować. W ciągu kilku tygodni będziemy musieli zamykać placówki, bo nie będzie miał kto przyjmować tych pacjentów – dodaje.

Środowisko medyków apeluje do GIS o realne schematy, które pozwolą ochronić lekarzy. Jednocześnie zalecają umieszczenie na drzwiach wszystkich placówek zaleceń dla pacjentów.

- Jeśli mamy problem zadzwońmy do przychodni. W tych zaleceniach apelujemy, żeby pacjenci realnie oceniali swój stan zdrowia i ograniczyli wizyty w POZ. Jeżeli jest możliwość to zalecamy telefoniczne odebranie recepty na leki. Pamiętajmy, że jeśli sami nie zadbamy o siebie i POZ to będziemy mieli scenariusz włoski, gdzie bije się na alarm, że system opieki zdrowotnej niestety pada – mówi Bożena Janicka.

Prezes PPOZ podkreśla, że podobne instrukcje dotyczące korzystania z Podstawowej Opieki Zdrowotnej zostaną wysłane do urzędów miast, szkół i wszystkich placówek, w których pacjenci będą mogli dowiedzieć w jaki sposób zabezpieczyć się przed koronawirem.

  • Lekarze ostrzegają przed koronawirusem. Zalecenia dla pacjentów
  • Lekarze ostrzegają przed koronawirusem. Zalecenia dla pacjentów

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przywlokli gówno...a teraz sieje sie panike....juz nie mam sily sluchac tego ....
Dodano: 10.03.2020 17:01    Przez: ~Olaf

KOMENTARZE

Przywlokli gówno...a teraz sieje sie panike....juz nie mam sily sluchac tego ....
Dodano: 10.03.2020 17:01    Przez: ~Olaf
Czy przez hulajnoge będzie można sie zarazić?
Dodano: 10.03.2020 17:10    Przez: Grzech Walerian
Czy to coś ma wspólnego z conorovirusem???
Dodano: 10.03.2020 23:50    Przez: ~Janusz Nosacz
Szkoda że przed zwykła grypa nie ostrzegali. PARODIA napedzająca BIIZNES
Dodano: 11.03.2020 12:35    Przez: zdrowy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.