Dzisiaj jest piątek 10 kwietnia 2020, imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17063) SPORT FORUM FIRMY (5477) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 6oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

W niedzielę transmisja mszy świętej z Lichenia na LM.pl

Dodano: 14.03.2020 11:18
Źródło: LM.pl

W niedzielę, 15 marca po raz pierwszy będziemy transmitować mszę świętą z Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Początek o godzinie 12.00. Nabożeństwo będzie można zobaczyć zarówno na portalu LM.pl jak i na Facebooku oraz kanale YouTube.

Do wirtualnego udziału w nabożeństwach zachęcał w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

- Apeluję, aby korzystać z formy mszy w radiu, telewizji lub internecie. Naprawdę jest to pora na to, żeby wykorzystać te środki, tym bardziej, że w kościołach jednak średnia wieku jest wyższa niż populacji – dodaje.

Podczas piątkowej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę działań podejmowanych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednym z podjętych kroków jest ogłoszony zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób, który dotyczy zarówno manifestacji, zgromadzeń w celach rozrywkowych, jak i praktyk religijnych.

W związku z zagrożeniem koronawirusem Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wystosowała w czwartek komunikat, w którym rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy do 29 marca 2020 roku. Dotyczy to wiernych, którzy są w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz osobom, które "czują obawę przed zarażeniem".

W związku z ogłoszeniem przez rząd stanu zagrożenia epidemicznego biskup włocławski Alojzy Mering. Od dzisiaj do odwołania na terenie diecezji, podczas każdej mszy świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób. Biskup przypomina o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych i zachęca do skorzystania z niej. - Osoby, które to uczynią, prosi o duchową łączność ze wspólnotą kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu - informuje ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii. 

Alojzy Mering podkreśla znaczenie prośby Księdza Arcybiskupa Przewodniczącego KEP, by księża i osoby życia konsekrowanego każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Jednocześnie biskup prosi wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach w domach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   Licheń,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

masz gościu problem ... na pewno nie widziałeś ołtarza no morze na chrzcie a najwięcej mordę drzesz, daj ludziom się modlić jak mają taką potrzebę... A tobie żal dupę ściska bo nie zjesz grochówki na giełdzie, biedactwo.
Dodano: 14.03.2020 12:55    Przez: ~ateista

KOMENTARZE

Pisowski skandal!!! Giełdy samochodowej nie ma a transmisja mszy jest. Po co pytam, komu???
Dodano: 14.03.2020 12:27    Przez: dziadostwo
avatar Jak to możliwe, że nas żydów, katolików, unitów, ewangelików i protestantów można obrażać publiczni?. Obrażać publicznie nasze uczucia religijne, znieważać miejsca naszego kultu i przedmioty naszej naszej czci? Kim są ludzie czyniący to? Kim są ludzie tolerujący to?
Dodano: 15.03.2020 10:17    Przez: Józef Bąk
avatar Jak reaguje na akty antysemityzmu i znieważanie katolików obecny Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i Helsińska Fundacja Praw Człowieka?
Dodano: 15.03.2020 10:18    Przez: Józef Bąk
masz gościu problem ... na pewno nie widziałeś ołtarza no morze na chrzcie a najwięcej mordę drzesz, daj ludziom się modlić jak mają taką potrzebę... A tobie żal dupę ściska bo nie zjesz grochówki na giełdzie, biedactwo.
Dodano: 14.03.2020 12:55    Przez: ~ateista
Więcej do słownika mniej do katechizmu.No i grzeczniej,fanatyku nieszczęsny.
Dodano: 14.03.2020 16:34    Przez: Grzech Walerian
ja jestem katolikiem ale dlaczego wszystkie szkoły zamknięte urzędy a dlaczego nie zamknięto świątyń czy to nie obowiązuje czy to inne przepisy
Dodano: 15.03.2020 21:15    Przez: jan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.