Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16959) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Domu Pomocy Społecznej ruszyły szczepienia przec ... (3)Urząd Marszałkowski świętuje zaprzysiężenie prezyd ... (12)

Stop wypalaniu traw! Strażacy odnotowali już dziewięć pożarów

Dodano: 18.03.2020 12:26
Źródło: LM.pl

W ciągu zaledwie czterech dni aż dziewięć pożarów traw odnotowało Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Najprawdopodobniej przyczyną większości z nich było podpalenie.

Za oknem zrobiło się cieplej i rozpoczęło się wypalanie traw, łąk i nieużytków. Strażacy przypominają, że może to doprowadzić do pożaru lasu, domów, czy budynków gospodarczych. Zagrożone tym samym jest zdrowie i ludzkie życie. W roku 2019 na terenie całego kraju odnotowano 55 912 pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych, co stanowiło ok. 36 % wszystkich pożarów w Polsce. W wyniku tych zdarzeń w roku 2019 śmierć poniosło 10 osób, natomiast 140 zostało rannych. Ponadto od roku 2011 w pożarach tych zginęło łącznie 78 osób.

- Przypominamy, że wypalanie traw jest zabronione. Grożą za to wysokie kary, nawet do 5 tysięcy złotych, a w przypadkach kiedy, zagrożone jest mienie lub życie – od roku do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

Wywołanie pożaru może również skutkować utratą dopłat bezpośrednich z Unii Europejskiej. A zdarzenia te angażują wiele służb ratowniczych, których pomoc w tym czasie może być potrzebna tam, gdzie zagrożone jest życie i zdrowie ludzi.

fot. "Stop pożarom traw" - kampania MSWiA oraz KG PSP

  • Stop wypalaniu traw! Strażacy odnotowali już dziewięć pożarów

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.