Dzisiaj jest środa 8 kwietnia 2020, imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17132) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
13 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Jest pierwszy przypadek koronawirusa w konińskim szpitalu

Dodano: 24.03.2020 20:17

W konińskim szpitalu potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. To 57-letni mężczyzna z terenu powiatu konińskiego. 

Mężczyzna zgłosił się wczoraj (w poniedziałek) na oddział zakaźny konińskiego szpitala z objawami. Badanie potwierdziło dzisiaj zakażenie koronawirusem. Od początku mężczyzna przebywa w izolatce na oddziale zakaźnym, a jego stan lekarze określają jako dobry. Sam zgłosił się tam z objawami chorobowymi. Z wywiadu wynika, że nie był w ostatnim czasie za granicą i nie miał kontaktu z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa. Na podobne dolegliwości skarżył się jednak od jakiegoś czasu i leczony był antybiotykami.

Po otrzymaniu wyników z potwierdzonym koronawirusem, pracownicy Sanepidu ustalają otoczenie mężczyzny, aby jak najszybciej skierować te osoby na kwarantannę, jaką przewiduje ustawa o chorobach zakaźnych.  

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus Konin,   szpital Konin,   sanepid Konin,   kornawirus,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar brawa dla CASTORAMY za nie zamykanie sklepu ! tam to jest dopiero wylęgarnia !
Dodano: 24.03.2020 21:27    Przez: Tonny Soprano
Teraz to najważniejszy jest spokój i brak niepotrzebnych emocji. Trzeba traktować ten przypadek jak każdy inny w Polsce i nic innego. Co z tego że w Koninie? Nic ... zachować spokój i dostosować się do wszystkich poleceń służb, a nic niepotrzebnego nas nie dotknie ... Dużo spokoju dla wsztystkich!
Dodano: 24.03.2020 21:27    Przez: Zbigniew Janiak
Ludzie dalej będą chodzić po sklepach jak turyści i rozsiewać syfa. Rozumiem szybkie zakupy w spożywce i do domu....
Dodano: 24.03.2020 21:19    Przez: Kamila94
Każda trzeźwo myśląca istota wie, że obecnie nie jest lekko ... jak to do tej pory było. I nikt też nie mydli oczu, że to w czym w tej chwili się znajdujemy to "pikuś". Kolejne przypadki zakażeń rosną jak grzyby po deszczu. Nikt chyba nie myślał, że jakimś cudem ominie to też Konin. No i jest ... mamy pierwszy przypadek ... zdziwienie? Nie ... można było się tego wcześniej lub później spodziewać. Pewnie będą jeszcze kolejne przypadki (oby jak najmniej), ale najgorsze co teraz powinniśmy zrobić to panikować. Jest ciężko - nikt tego nie neguje. Ale żeby nie było gorzej, to nie popadajmy w panikę, którą możemy zarazić się m.in. od mediów, ale racjonalnie i co najważniejsze spokojnie podejdźmy do teraźniejszości. Jeszcze raz ... wszystkiego dobrego!!!!
Dodano: 24.03.2020 22:40    Przez: Zbigniew Janiak
człowieku oprzytomniej temu rządowi można wiele zarzucać ale jak sobie pomyśle że teraz p. Kopacz albo p.Arłukowicz byliby ministrami zdrowia to włos na głowie się jeży. Przypomnij sobie kto połowe szpitali pozamykał. Szczepionki na grype też nie kupili co tam 180 ludzi poszło do piachu ale to nic.
Dodano: 24.03.2020 22:16    Przez: IP

KOMENTARZE

chciałem tylko napisać że pielegniarki .lekarze. pogotowia. ratownicy. strażacy i inne służby ciężko pracują..jak aptekarze i sklepy które pracują i maja doczynienia z ludzmi....a duży też szacunek dla kobiet pracowników sklepów spożywczych siedzących na kasach ciężko pracuja sie narażają......a inne sklepy są pozamykane siedzą w domu domowa kwarantanna....myślę że też firmy pomyślą dostaną za to rekompensate tez pewnie by chciały odpocząć w domu i dbać o swoje zdrowie..
Dodano: 25.03.2020 13:46    Przez: ~Adam
TAK piętnujmy tych ludzi bo oni nas ZABIJĄ!!! Dzielcie się wiedzą na temat koronawirusa piszcie w komentarzach co i jak może ten ciemnogród przeczyta.
Dodano: 25.03.2020 13:56    Przez: ~EM
a ciemnogród to Ty , tak brzydko o sobie piszesz
Dodano: 25.03.2020 16:03    Przez: ~Ola
Podobno pan pochodzi z Żychlina w gminie Stare Miasto. Trzy tygodnie temu uczniowie 7 klasy Szkoły Podstawowej w Żychlinie byli na wycieczce w Hiszpanii, ciekawe czy przypadek ten nie jest pokłosiem tego wyjazdu. Po powrocie dzieciaki nie miały żadnej kwarantanny, chodziły po ulicach i być może zarażały innych. Swoją drogą ciekawy jestem kto był tak nie odpowiedzialny i pozwolił na taki wyjazd, kiedy wirus szalał w najlepsze. Nie rozumiem też nieodpowiedzialnych rodziców którzy puścili swoje dzieci na taki wyjazd, w tym czasie. Być może należało by dotrzeć do listy osób z wycieczki i zrobić im profilaktycznie badania na koronawirusa.
Dodano: 25.03.2020 18:09    Przez: Łukasz Zimny
Podobno pan mieszka na Chorzniu i pracuje podobno w kopalni jako kierowca. Mimo tego Kopalnia nie stosuje sie do zaleceń Ministra zdrowia i kierowcy którzy mieli z nim kontakt nadal chodzą do pracy i mogą roznosić wirusa.
Dodano: 25.03.2020 18:47    Przez: tak nie
ja jak nie lubię wrogów jadę na ręcznym bez rękawiczki potem latam i rękę im podaje
Dodano: 25.03.2020 18:51    Przez: ~pozdro wrogowie
Czyś zdrów czyś chory wal na wybory. Za pięćset z plusem dzieł się wirusem!!!Przygotowani jesteśmy jak nikt inny.
Dodano: 25.03.2020 21:12    Przez: Jareo
czemu nie ma żadnych informacji jaki jest stan tego pana i ilu zaraził takie informacje powinny być na bieżąco
Dodano: 26.03.2020 09:07    Przez: Roman Ziarniak
to w końcu gdzie mieszka w Żychlinie czy Chorzniu
Dodano: 26.03.2020 09:10    Przez: Roman Ziarniak
podobno ..to jest daleko ....ludzie napisz dokładnie ry gdzie mieszlasz adres ile masz lat i nazwisko....
Dodano: 26.03.2020 09:52    Przez: ~a
podobno w chorzowie
Dodano: 26.03.2020 09:53    Przez: ~ola
EJ! Ola!wkurzasz mnie. Mój komentarz tyczył się komentarza mieszkanieckonina89.Czepiasz się mnie.O co Ci chodzi z tym ciemnogrodem?
Dodano: 26.03.2020 18:00    Przez: ~EM
3 z 3
<<123