Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020, imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17666) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Są kolejne przypadki zakażenia z powiatu tureckieg ... (0)Konin. Pielgrzymka na Jasną Górę inna niż wszystki ... (1)

Konińska Izba Gospodarcza apeluje o pomoc dla przedsiębiorców

Dodano: 26.03.2020 10:31
Źródło: LM.pl

O umorzenie części opłat przez samorządy lokalne apeluje Konińska Izba Gospodarcza. Ma to pomóc regionalnym przedsiębiorcom walczyć z gospodarczymi skutkami epidemii koronawirusa.

W środę Konińska Izba Gospodarcza opublikowała apel skierowany do władz samorządowych wschodniej Wielkopolski. - Jako samorząd gospodarczy stoimy na stanowisku, iż w przypadku tak ogromnej skali spadku obrotów MŚP, związanych z walką i skutkami pandemii, proponowane dotychczas rozwiązania tego problemu nie są optymalne - czytamy w piśmie. - Ekstremalnie trudna sytuacja, w jakiej znalazła się gospodarka wymaga podjęcia niestandardowych i odważnych działań także przez samorząd terytorialny.

KIG proponuje cztery rozwiązania, które mogłyby wprowadzić samorządy lokalne na czas epidemii. To umorzenie czynszu w dzierżawionych przez przedsiębiorców lokalach, których właścicielem jest samorząd terytorialny lub podmioty zależne, umorzenia przedsiębiorcom z naszego regionu podatku od nieruchomości, zawieszenie pobieranych przez przedsiębiorców opłat za użytkowanie wieczyste oraz umorzenie opłat od środków transportowych.

Podpisany przez prezesa KIG Romana Byczyka apel kończy stwierdzenie: - Mając na względzie prognozy długofalowych negatywnych oddziaływań aktualnego kryzysu, apelujemy do władz samorządowych subregionu konińskiego o podjęcie działań w zakresie swoich kompetencji, które realnie ustabilizują sytuację oraz zapewnią ochronę i łagodzenie negatywnych skutków ekonomicznych przedsiębiorstw w dłuższym okresie.  

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

KOMENTARZE

Czas na dalszy scenariusz , gdzie wszystkie inwestycje zostaną wstrzymane w Koninie. Czemu jeszcze prezydent o tym nie mówi ? Nie będzie pieniędzy na dalsze rozbudowy dróg , wiadukty , czy też parkingi lub inne inwestycje w Koninie . Koniec z inwetycjami w Koninie .Rzeczywistośc będzie taka o czym się za chwilę dowiemy . Konin rozkopany na max- a i nie przejezdy. Sami widzimy z jaką jakością dróg obecnie musimy sie borykać , i widzimy na co dzień na drogach , dziury , zwężenia , nie przejezdne , do otwarcia wiaduktu Paderewskiego jescze nam daleko i przed nami dłuuuuga droga . Pytanie po co został zamknięty odcinek Okólna , który w dobie kryzysu obecnego bardzo by się przydał dla wyeliminowania zakorkowanych ulic w Koninie .Same tylko utrudnienia w Koninie bez żadnego przewidywania , takie mamy władze obecne.Teraz oby tylko w kasie zostały pieniądze na pensje dla włodarzy....
Dodano: 26.03.2020 10:48    Przez: rex
Wszystko się zgadza, ale życie ludzkie jest najwyższą wartością!Po co Ci drogi? skoro śmierć zagląda nam w oczy.
Dodano: 26.03.2020 14:21    Przez: ~Pesymista
Prawda jest taka,że wirus sam nie wygaśnie.Na szczepionkę będziemy czekać miesiącami, nawet do półtora roku. Może wcześniej uda się wynaleźć lekarstwo, które pomoże wyleczyć i uchronić przed śmiercią. OBY TAK! Do tej pory jednak na krawędzi życia i śmierci będą tysiące ludzi,aby uchronić siebie i jak najwięcej istnień musimy przestrzegać i dostosować się do wszystkich zaleceń!!!
Dodano: 26.03.2020 15:26    Przez: ~EKon

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.