Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17377) SPORT FORUM FIRMY (5471) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (4)Pierwsze mandaty za gromadzenie się w miejscu publ ... (11)

Konińska Izba Gospodarcza apeluje o pomoc dla przedsiębiorców

Dodano: 26.03.2020 10:31
Źródło: LM.pl

O umorzenie części opłat przez samorządy lokalne apeluje Konińska Izba Gospodarcza. Ma to pomóc regionalnym przedsiębiorcom walczyć z gospodarczymi skutkami epidemii koronawirusa.

W środę Konińska Izba Gospodarcza opublikowała apel skierowany do władz samorządowych wschodniej Wielkopolski. - Jako samorząd gospodarczy stoimy na stanowisku, iż w przypadku tak ogromnej skali spadku obrotów MŚP, związanych z walką i skutkami pandemii, proponowane dotychczas rozwiązania tego problemu nie są optymalne - czytamy w piśmie. - Ekstremalnie trudna sytuacja, w jakiej znalazła się gospodarka wymaga podjęcia niestandardowych i odważnych działań także przez samorząd terytorialny.

KIG proponuje cztery rozwiązania, które mogłyby wprowadzić samorządy lokalne na czas epidemii. To umorzenie czynszu w dzierżawionych przez przedsiębiorców lokalach, których właścicielem jest samorząd terytorialny lub podmioty zależne, umorzenia przedsiębiorcom z naszego regionu podatku od nieruchomości, zawieszenie pobieranych przez przedsiębiorców opłat za użytkowanie wieczyste oraz umorzenie opłat od środków transportowych.

Podpisany przez prezesa KIG Romana Byczyka apel kończy stwierdzenie: - Mając na względzie prognozy długofalowych negatywnych oddziaływań aktualnego kryzysu, apelujemy do władz samorządowych subregionu konińskiego o podjęcie działań w zakresie swoich kompetencji, które realnie ustabilizują sytuację oraz zapewnią ochronę i łagodzenie negatywnych skutków ekonomicznych przedsiębiorstw w dłuższym okresie.  

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czas na dalszy scenariusz , gdzie wszystkie inwestycje zostaną wstrzymane w Koninie. Czemu jeszcze prezydent o tym nie mówi ? Nie będzie pieniędzy na dalsze rozbudowy dróg , wiadukty , czy też parkingi lub inne inwestycje w Koninie . Koniec z inwetycjami w Koninie .Rzeczywistośc będzie taka o czym się za chwilę dowiemy . Konin rozkopany na max- a i nie przejezdy. Sami widzimy z jaką jakością dróg obecnie musimy sie borykać , i widzimy na co dzień na drogach , dziury , zwężenia , nie przejezdne , do otwarcia wiaduktu Paderewskiego jescze nam daleko i przed nami dłuuuuga droga . Pytanie po co został zamknięty odcinek Okólna , który w dobie kryzysu obecnego bardzo by się przydał dla wyeliminowania zakorkowanych ulic w Koninie .Same tylko utrudnienia w Koninie bez żadnego przewidywania , takie mamy władze obecne.Teraz oby tylko w kasie zostały pieniądze na pensje dla włodarzy....
Dodano: 26.03.2020 10:48    Przez: rex
Wszystko się zgadza, ale życie ludzkie jest najwyższą wartością!Po co Ci drogi? skoro śmierć zagląda nam w oczy.
Dodano: 26.03.2020 14:21    Przez: ~Pesymista
Prawda jest taka,że wirus sam nie wygaśnie.Na szczepionkę będziemy czekać miesiącami, nawet do półtora roku. Może wcześniej uda się wynaleźć lekarstwo, które pomoże wyleczyć i uchronić przed śmiercią. OBY TAK! Do tej pory jednak na krawędzi życia i śmierci będą tysiące ludzi,aby uchronić siebie i jak najwięcej istnień musimy przestrzegać i dostosować się do wszystkich zaleceń!!!
Dodano: 26.03.2020 15:26    Przez: ~EKon

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.