Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020, imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17737) SPORT FORUM FIRMY (5508) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 16oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie ... (0)Wierzbinek. Pożar przyczepy ze słomą na drodze woj ... (3)

Spłonęła słoma dla zwierząt. Druhowie OSP organizują pomoc

Dodano: 30.03.2020 09:43
Źródło: LM.pl

Ruszyła lawina pomocy rolnikowi z Głodowa, który w pożarze stracił słomę dla zwierząt. W akcję zaangażowani są druhowie ochotnicy z całej gminy Golina.

Do pożaru doszło w nocy z soboty na niedzielę. Najprawdopodobniej jego przyczyną było podpalenie. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko.

- Zagrożone budynki inwentarskie, zwierzęta gospodarskie i budynek mieszkalny – informują w mediach społecznościowych druhowie z OSP Golina.

Doszczętnie spłonęło ponad 200 balotów słomy o wartości około 10 tys. zł. W pomoc poszkodowanemu gospodarzowi zaangażowali się okoliczni mieszkańcy, sołectwo Przyjma i strażacy ochotnicy. Druhowie z Rosochy wystosowali nawet specjalny apel.

- Nie oczekujemy przekazywania pieniędzy, ale zachęcamy do przekazania kilku balotów słomy. Jeśli znajdzie się nas kilkunastu to uda się odbudować straty. Niech zwierzęta nie czekają na waszą pomoc – apelują druhowie z OSP Rosocha. - Abyście nie musieli wychodzić z domu, my zajmiemy się transportem i dostarczymy poszkodowanemu słomę – dodają.

Każdy kto byłby w stanie pomóc, proszony jest o kontakt bezpośrednio z OSP Rosocha, albo z naszą redakcją.

fot. OSP Golina

  • Spłonęła słoma dla zwierząt. Druhowie OSP organizują pomoc

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pożar,   podpalenie,   pożar słomy,   baloty słomy,   rolnik,   gospodarz,   pomoc rolnikowi,   OSP Golina,   OSP Rosocha

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

z radością pragniemy poinformować że w dniu wczorajszym dostarczyliśmy już potrzebną ilość słomy poszkodowanemu rolnikowi z Głodowa. Wszystkim ofiarodawcom jak i zgłaszającym chęć pomocy oraz wszystkim którzy przyczynili sie by informacja o zbiórce dotarła do jak najwiekszej liczby osób serdecznie dziękujemy. OSP Rosocha.
Dodano: 31.03.2020 13:41    Przez: bulas
z radością pragniemy poinformować że w dniu wczorajszym dostarczyliśmy już potrzebną ilość słomy poszkodowanemu rolnikowi z Głodowa. Wszystkim ofiarodawcom jak i zgłaszającym chęć pomocy oraz wszystkim którzy przyczynili sie by informacja o zbiórce dotarła do jak najwiekszej liczby osób serdecznie dziękujemy. OSP Rosocha
Dodano: 31.03.2020 13:42    Przez: bulas

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.