Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18574) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
14 / 13oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (1)Strzałkowo. Jedna osoba uwięziona w aucie. Uwolnil ... (0)

Słupca. Do szpitala trafił nowy, specjalistyczny ambulans typu "C"

Dodano: 8.04.2020 15:58

W środę, 8 kwietnia 2020 r. do słupeckiego szpitala trafił nowy specjalistyczny ambulans drogowy typu „C”. Został zakupiony z dotacji Ministra Zdrowia i powiatu słupeckiego.

Ambulans typu C to wysokiej klasy drogowy ambulans ratunkowy, skonstruowany i wyposażony do transportu, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjentów. Karetka spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa i jakości. Całkowity koszt zakupu ambulansu to 577.196,73 zł brutto, z czego 400 tysięcy złotych przekazało Ministerstwo Zdrowia, 120 tysięcy złotych dołożył powiat słupecki. Brakującą kwotę uzupełnił wkład własny SP ZOZ w Słupcy. Dostawa ambulansu została dokonana w oparciu o Prawo Zamówień Publicznych.

Ambulans jest zaopatrzony między innymi w respirator ratowniczo - transportowy z funkcją przepływu gazu, defibrylator transportowy z opcją telemetrii, zestaw do intubacji, nosze (w tym ze składanym podwoziem), urządzenie do podnoszenia pacjenta siedzącego, materac próżniowy, zestaw unieruchamiający do złamań, zestaw tlenowy, urządzenie do odsysania, zestaw do udrażniania dróg oddechowych, ciśnieniomierz, glukometr, kołnierz ortopedyczny, torbę medyczną podstawową, opatrunkową oraz pediatryczną.

Tak wyposażony ambulans jest doskonałym narzędziem do udzielania pilnej pomocy, w rękach doskonale wyszkolonej ekipy Zespołów Ratownictwa Medycznego typu „S” w ramach Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy. Na obszarze powiatu słupeckiego funkcjonują dwa zespoły ratownictwa medycznego, tj. specjalistyczny „S” oraz podstawowy „P”. Tabor samochodowy, jakim dysponował SP ZOZ w Słupcy był w dużej części wyeksploatowany. Dzieje się tak ze względu na dużą liczbę zdarzeń, do których jest dysponowany oraz fakt, że od kilku lat fabrycznie nowe ambulanse nie były w Słupcy kupowane.

Dzięki nowemu ambulansowi poprawi się znacznie zarówno standard udzielanych świadczeń medycznych w ramach ZRM, jak również bezpieczeństwo mieszkańców.

Źródło: Powiat Słupecki 

  • Słupca. Do szpitala trafił nowy, specjalistyczny ambulans typu "C"
  • 1586354844-7yy2zr-ambu2.jpg
  • 1586354844-_3ha4i-ambu3.jpg
  • 1586354844-6wkm73-ambu4.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat słupecki,   nowy ambulans,   szpital Słupca,   ambulans Słupca,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.