Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15033) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)

Pięć gmin powiatu konińskiego z instalacjami fotowoltaicznymi

Dodano: 18.04.2020 10:38

Stare Miasto jest w gronie kilku gmin powiatu konińskiego, które podpisały umowy na instalacje fotowoltaiczne na obiektach użyteczności publicznej. 

W minionym tygodniu, 15 kwietnia br. korespondencyjnie podpisana została umowa o dofinansowanie projektu pn. „Zastosowanie instalacji fotowoltaicznych na obiektach gmin powiatu konińskiego: Wilczyn, Stare Miasto, Kleczew, Sompolno i Kazimierz Biskupi”. Projekt, który w styczniu tego roku uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego o zwiększeniu alokacji środków uzyskał dofinansowanie, będzie realizowany w latach 2020-2021. Jego całkowita wartość to 7 539 286,50 zł, a kwota dofinansowania – 5 187 644,33 zł.

Projekt realizowany wspólnie przez pięć gmin powiatu konińskiego polega na montażu instalacji fotowoltaicznych na obiektach gminnych (budynki administracyjne, szkoły, obiekty kultury, obiekty gospodarki wodnościekowej i in.). Realizacja projektu przyczyni się do ograniczenia zużycia energii ze źródeł kopalnych, a tym samym ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego.

W przypadku gminy Stare Miasto mowa jest o 11 instalacjach na budynkach i budowlach użyteczności publicznej należących do gminy. Są to m.in. budynki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, placówek oświatowych czy oczyszczalni ścieków. Na terenie gminy Stare Miasto inwestycja realizowana będzie w 2021 roku, o czym zadecydowano 4 lutego br., na zwołanej specjalnie w tym celu Sesji nadzwyczajnej. Wartość projektu na terenie gminy Stare Miasto to 1 325 781,34 zł, a wysokość dofinansowania – 911 704,02 złotych. 

Na zdjęciu Przedszkole Samorządowe w Starym Mieście 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:fotowoltaika w gminie,   Stare Miasto,   Sompolno,   Wilczyn,   Kleczew,   powiat koniński,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A o Gminie Ślesin co straciła 10 mln, bo się ktoś spóźnił ze złożeniem wniosku cisza....
Dodano: 18.04.2020 20:37    Przez: ~ślesin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.