Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17857) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (0)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Badania osób w domach pomocy społecznej w Koninie i Ślesinie

Dodano: 20.05.2020 09:16

Oto najświeższe dane dotyczące wirusa SARS-CoV-2 na terenie miasta i powiatu konińskiego. Przeprowadzono badania przesiewowe w domach pomocy społecznej w Koninie i Ślesinie. 

W konińskim szpitalu przebywa obecnie 10 osób ( 1 z wynikiem dodatnim, 9 podejrzane o zakażenie w oczekiwaniu na wynik). Objętych kwarantanną - 232 osób (19 z kontaktu, 213 granicznych). Izolacją domową - 8 osób ( w tym 3 z wynikiem dodatnim, 3 w oczekiwaniu na wynik, 2 osoby z powiatu kaliskiego z wynikiem dodatnim izolowane na terenie powiatu konińskiego)

Od początku epidemii stwierdzono - 13 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (3 miasto, 8 powiat, 2 osoby z powiatu kaliskiego z wynikiem dodatnim izolowane na terenie powiatu konińskiego. Liczba zgonów - 4 (2 miasto, 2 powiat). Liczba wyleczonych – 3 osoby.

W kierunku koronawirusa pobrano próby: w ciągu ostatniej doby -  4 oraz w ramach badań przesiewowych DPS Ślesin – 171, w ramach badań przesiewowych DPS Konin – 202. Ogółem od początku pobrano 899 prób. 

Za naruszenie zasad obowiązku kwarantanny nałożono 29 kar pieniężnych na łączną kwotę 145 000 złotych. 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.