Dzisiaj jest czwartek 2 lipca 2020, imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17517) SPORT FORUM FIRMY (5500) PRACA (34) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Jeden z najgorszych dni od początku epidemii. 102 nowe przypadki

Dodano: 24.05.2020 10:32
Źródło: LM.pl

Aż 102 nowe przypadki zakażenia koronawirusem to poranny bilans zaprezentowany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Zdecydowana większość z nich dotyczy powiatu kępińskiego.

Po opanowaniu ognisk epidemii w regionach kaliskim i krotoszyńskim, koronawirus zaatakował ponowie w powiecie kępińskim. W niedzielnym, porannym komunikacie Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o 102 nowych zakażonych, z czego aż 97 przypadków dotyczy właśnie regionu kępińskiego. Stan większości osób z tego regionu jest jednak dobry, wszyscy przebywają w domowej izolacji.

Pięć pozostałych przypadków to mieszkańcy powiatów: gnieźnieńskiego, jarocińskiego, kaliskiego (dwie) i krotoszyńskiego. Cztery osoby przebywają w szpitalu w Poznaniu, jedna pozostaje w izolacji domowej. 

Łącznie w Wielkopolsce do tej pory zakażenie stwierdzono u 2055 osób. 145 osób zmarło, a 961 wyzdrowiało. 102 niedzielne przypadki to jeden z najgorszych dni od początku epidemii (choć ta liczba nie jest jeszcze pełna, drugi komunikat Wielkopolski Urząd Wojewódzki wyda po południu). Do tej pory, jednego dnia, najwięcej przypadków stwierdzono w naszym województwie 19 kwietnia - 122. Cztery dni wcześniej liczba zakażonych również wyniosła 102 osoby. Niedzielna liczba to efekt szeroko przeprowadzonych testów w fabryce mebli pod Kępnem, po wykryciu tam ogniska zakażenia.

W powiecie konińskim i mieście Konin liczba zakażonych bez zmian wynosi dwanaście osób. Dodatkowo w izolacji domowej w powiecie konińskim przebywa dwoje mieszkańców regionu kaliskiego. Cztery osoby wyzdrowiały i cztery zmarły. Objęte kwarantanną są obecnie 153 osoby (trzy mające wcześniej kontakt z zakażonymi i 150, które wróciły z zagranicy). W izolacji domowej przebywa pięć osób (dwie zakażone z naszego regionu, dwie zakażone z regionu kaliskiego i jedna osoba oczekująca na wynik). 

Łącznie na obecność koronawirusa przetestowano 934 osoby, w tym 373 mieszkańców DPS w Koninie i Ślesinie. W ostatniej dobie pobrano trzy próbki. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Zakłady pracy o zamkniętej kubaturze budynków i hal produkcyjnych powinny stosować wewnątrz nich lampy na ultrafiolet typ C (UV-C) by zabijać wirusa który roznosi się w powietrzu, wewnątrz tych budynków. Same środki ochrony osobistej to za mało.
Dodano: 24.05.2020 17:07    Przez: Pulsar71

KOMENTARZE

avatar Zakłady pracy o zamkniętej kubaturze budynków i hal produkcyjnych powinny stosować wewnątrz nich lampy na ultrafiolet typ C (UV-C) by zabijać wirusa który roznosi się w powietrzu, wewnątrz tych budynków. Same środki ochrony osobistej to za mało.
Dodano: 24.05.2020 17:07    Przez: Pulsar71

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.