Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17982) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Stare Miasto. Zasadzili dąb w 30 rocznicę samorządu terytorialnego

Dodano: 29.05.2020 08:51

Przed budynkiem Urzędu Gminy w Starym Mieście posadzono drzewo. W ten symboliczny sposób uczczono trzydziestolecie samorządu terytorialnego w Polsce.

Dokładnie 27 maja 1990 roku weszła w życie ustawa o samorządzie gminnym, która część władzy i kompetencji przekazała w ręce mieszkańców. Również 30 lat temu odbyły się pierwsze wybory do rad gmin i miast, które podejmowały pierwsze decyzje na rzecz lokalnych wspólnot.

Podczas krótkiej uroczystości wójt Dariusz Puchała wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami i kierownikami referatów posadził dąb. - Drzewo to symbolizuje długowieczność, potęgę oraz jedność –  wartości, którymi powinien odznaczać się każdy samorząd. Dąb ma również przypominać współczesnym oraz przyszłym pokoleniom o fundamentach wolności i rozwoju naszej gminy - powiedział wójt. 

Jednocześnie wójt zapowiedział, że w najbliższym czasie zorganizowany zostanie konkurs na nazwę dla posadzonego drzewa, a jego zwycięzca otrzyma atrakcyjny tablet.

Fot. Gmina Stare Miasto 

  • Stare Miasto. Zasadzili dąb w 30 rocznicę samorządu terytorialnego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stare Miasto,   dąb,   Urząd Gminy,   30-lecie samorządu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.