Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020, imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17967) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (30) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (0)

Kleczew. Oczyszczalnia do naprawy. Koszt: nawet 600 tys. zł

Dodano: 30.05.2020 16:17
Źródło: LM.pl

Jakość pracy oczyszczalni ścieków w Jabłonce musi ulec poprawie, inaczej obiekt zostanie zamknięty. Koszt dla gminy wynieść może nawet 600 tys. zł.

O problemach z oczyszczalnią ścieków w Jabłonce (obsługującej również miejscowość Przytuki) poinformował na swoim profilu FB burmistrz gminy Kleczew Mariusz Musiałowski. Jak czytamy w poście, wybudowany w 2012 roku nie funkcjonuje prawidłowo, a jeżeli parametry oczyszczanych ścieków nie zostaną poprawione do końca roku, obiekt może czekać zamknięcie.

Skąd te problemy? Jak twierdzi burmistrz Mariusz Musiałowski wina może leżeć po stronie zastosowanej technologii. Przy budowie oczyszczalni wykorzystano bowiem gotowe niemieckie rozwiązania, które niekoniecznie muszą pasować do polskich realiów. - Okazuje się, że ścieki produkowane i zrzucane do kanalizacji przez mieszkańców Jabłonki są inne niż produkują Niemcy, a więc inne niż przewidywał projekt (mają inny skład chemiczny). Stąd teraz mamy ogromny problem i kolejną „minę”, którą trzeba szybko rozbroić - pisze w swoim poście burmistrz gminy Kleczew. - Z opinii specjalistów wynika, że tego typu inwestycje (oczyszczalnie ścieków, hydrofornie itd.) powinno się jednak projektować i budować na zamówienie, przy uwzględnieniu lokalnych warunków (ilości ścieków, ich składu chemicznego itd.).

Koszt naprawy oczyszczalni może wynieść od 300 do 600 tys. zł. - Trwają póki co analizy co dokładnie trzeba zrobić - informuje Mariusz Musiałowski. I wrzuca również kamyczek do ogródka samych mieszkańców Jabłonki i Przytuk. - Oczyszczalnia bardzo często ulega awariom, bo… niektórzy mieszkańcy sedes traktują jak śmietnik. Trzeba mieć naprawdę niesamowitą wyobraźnię, żeby to muszli klozetowej wrzucić ręcznik, popiół, starą szmatę albo pampersa. 

fot. facebook.com/Musialowski.Mariusz

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Kleczew,   Jabłonka,   Przytuki,   kanalizacja,   naprawa,   oczyszczalnia ścieków

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

niemiecka kupa lepsza od polskiej kupy ktoś tam puszcza "bąki "najpierw oczyszczalnia budzisław teraz jabłonka tę sutuację może tylko naprawić cba i ziobro a swoją drogą poprzedni gospodarz zostawił panu ładne szambo
Dodano: 30.05.2020 18:48    Przez: ~pisior😎

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.