Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17863) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

W akcji słuchacze,nauczyciele,przyjaciele konińskiego Medyka

Dodano: 21.06.2020 13:11

Koniński Medyk odpowiedział na nominację ZSE-U w Żychlinie i przygotował swoją wersję popularnej ostatnio akcji charytatywnej Gaszyn Challenge.

Zaprzyjaźniona szkoła - Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie  - nominowała koniński Medyk do akcji na rzecz pozyskania funduszy dla malutkiej Alicji z Kramska, która czeka na operację nóżek w Paley European Institute.  Dziewczynka  jest wcześniakiem, ma zdiagnozowaną wadę genetyczną, którą stwierdzono pierwszy raz na świecie, dlatego nikt nie wie, jak rozwinie się choroba i jak ma wyglądać leczenie. Ale obecnie największy problem stanowią nóżki i stawy biodrowe, które - bez kosztownej operacji - skażą Alusię na ból i odbiorą możliwość samodzielnego poruszania. Suma do zebrania ogromna, koniec zbiórki się zbliża.

Skąd wziął się pomysł #gaszynchallenge? Dlaczego taka nazwa? Idea jest prosta - wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów - nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka, nominować innych. Płomień pomocy rozpalił strażak OSP z Gaszyna, który uruchomił  pokłady dobroci w ludziach chętnych, by  pomóc walczącemu z rdzeniowym zanikiem mięśni Wojtusiowi.

GaszynChallenge  to akcja, która pomaga teraz innym dzieciom - a pompki  i przysiady robią policjanci, strażacy, żołnierze, przedstawiciele różnych instytucji, uczniowie, pracownicy firm prywatnych i państwowych. W czasie, gdy nie można urządzać koncertów charytatywnych, licytacji, czy festynów challenge publikowane na stronach internetowych, fb i innych mediach społecznościowych pomagają zdobyć środki na leczenie, konieczne operacje, sprzęt i rehabilitację.

- Medyk to szkoła, która nie boi się wyzwań mimo nadchodzącego zakończenia roku szkolnego, egzaminów zawodowych i semestralnych oraz otrzymaniu nominacji w piątek, w godzinach popołudniowych. A  na realizację zadania jest 48 godzin. Nigdy nie odmawiamy pomocy ani nie rezygnujemy z wyzwań – mówi Wojciech Szymczak, dyrektor. - Nastąpiła pełna mobilizacja: maile, telefony, wiadomości do uczniów i słuchaczy, z których część 23 czerwca rozpoczyna egzamin państwowy, a jeszcze konieczność przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią.  Szybko ustalono plan działania i przydział zadań, często związany z wywróceniem do góry nogami weekendowych planów. Zgłosili się słuchacze, nauczyciele, przyjaciele Medyka. Wszystko dla malutkiej dziewczynki, która bez naszej pomocy straci szansę na lepsze życie i większą sprawność. Pogoda zmusiła nas do wykonania zadania na szkolnym łączniku, dezynfekcja powierzchni, założenie maseczek i rękawiczek, kilka podejść do nakręcenia filmu, a potem wszystko potoczyło się szybko i sprawnie.

Słuchacze i nauczyciele wykonali pompki i przysiady, a cała akcja została udokumentowana w formie filmu i zdjęć. Wystarczyło kilkanaście godzin od nominacji i zadanie zostało wykonane. Nominowani to kolejne placówki, które będą mogły przyłączyć się do akcji #gaszynchallenge dla Alicji. Sa to: Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego  w Koninie i Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koniński Medyk,   Wojciech Szymczak,   dyrektor,   Gaszyn Challenge,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.