Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020, imieniny: Irwina, Margarety, Sary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17667) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 13oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (10)Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)

Ale ryba! Niemal 32-kilogramowy amur pobił rekord łowiska!

Dodano: 28.06.2020 11:29
Źródło: LM.pl

31,8 kg - tyle ważył amur złowiony przez pana Marka Krupę na Łowisku Karpiowym Gosławice. To największy okaz tego gatunku złowiony w tym miejscu.

Do rekordowego połowu doszło w ostatni czwartek. Uwieczniony został na filmie opublikowanym na fanpage'u łowiska. Widać na nim Marka Krupę, wędkarza, który złowił rekordowego amura, z trudnością trzymającego ogromną rybę w rękach. Ważenie wskazało 31,8 kg, co jest rekordem gosławickiego łowiska. - Petarda - komentuje autor filmu, a gratulacje sypią się też w komentarzach. ,,Piękna ryba", ,,torpeda", ,,piękna sztuka" - oceniają inni wędkarze.  

Amur to gatunek ryby z rodziny karpiowatych. Pochodzi prawdopodobnie z Chin (stąd jego polska nazwa - od rzeki Amur we wschodnich Chinach), do Polski introdukowany był w latach 60., m.in. właśnie w regionie konińskim. Według danych fishbase.org rekordowa sztuka na świecie ważyła 45 kg. W Polsce rekord wagowy wynosi 39,2 kg, ustanowiony został w 1998 roku. 

Gosławicki amur jest więc nieco mniejszy, ale i tak robi wrażenie. Co ważne, wciąż pływa w łowisku. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć i nagraniu filmu, Marek Krupa ucałował go w głowę i wypuścił z powrotem do wody. Taka jest polityka łowiska. - Karpie które przekroczyły masę dziesięć kilogramów są wypuszczane. W ten sposób dbamy o uzupełnianie i powiększenie pogłowia ryb na łowisku - informują wędkarze na profilu FB łowiska. 

fot. profil FB Łowiska Karpiowego Gosławice

  • Ale ryba! Niemal 32-kilogramowy amur pobił rekord łowiska!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wędkarstwo,   amur,   rekord,   łowisko,   łowisko Gosławice,   Gosławice

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.