Dzisiaj jest środa 12 sierpnia 2020, imieniny: Klary, Lecha, Hilarii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17003) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 17oC
Jutropogoda
26 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sompolno. 20-latek rozbił auto podczas ucieczki pr ... (1)Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmo ... (0)

O dodatku do emerytur dla OSP, który jest ponad podziałami

Dodano: 6.07.2020 11:40

O dodatku do emerytur dla strażaków ochotników mówili w Koninie posłowie: Tomasz Nowak, Michał Szczerba oraz Michał Skorupka, szef struktur miejskich SLD, członek OSP Chorzeń i Henryk Drzewiecki, szef struktur powiatowych PO.

Stąd spotkanie przed strażnicą OSP Konin Chorzeń, przy ul. Poznańskiej 69. - To niezbędne działania na rzecz druhów i druhen którzy przez 10 lat byli aktywnymi strażakami – zapowiedział temat poseł Tomasz Nowak. - Powinni dostać 5 procent dodatku do emerytury za uczestnictwo w akcjach ratunkowych. To spełnienie podstawowego postulatu sprawiedliwości społecznej i podziękowania za trud. Od ósmej kadencji leży projekt poselski w sejmie i przeszedł na 9 kadencję. Był czytany, ale niestety został zamrożony w komisji finansów i spraw społecznych. Jeśli nie będzie woli politycznej to nie będzie odmrożony.

- Dodatek dla strażaków OSP do emerytur jest ponad podziałami – podkreślił Michał Skorupka, również strażak ochotnik. - Strażacy pracują dla wszystkich tak samo i robią to często społecznie. Nie ma podziału na linie partyjne. Strażacy tego potrzebują. Jest bowiem wiele akcji, podczas których narażają swoje życie. Dlatego tak istotne jest, aby ten obywatelski projekt jak najszybciej przeszedł w sejmie, żeby wspomóc tych najstarszych strażaków.

- To kompleksowy projekt – powiedział Michał Szczerba, gościnnie w subregionie konińskim. - Chodzi o to, aby ciężka praca strażaków ochotników została nagrodzona wyższą emeryturą, stałym dodatkiem, który będą pobierać.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dodatek dla OSP,   OSP Konin Chorzeń,   Michał Skorupka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

kuwa jak PO rządziło to na nic nie było pieniędzy a teraz obiecują gruszki na wierzbie.... 🤮
Dodano: 06.07.2020 12:23    Przez: ~swój 😊
a kto tym k uwierzy . ja napewno nie . tylko idioci wierzą w obiecanki cacanki .posraja się przez te obiecaneki . nie mogę czytać słuchać tych hipokrytów cyników .rzygać mi się chce jak patrzę na nich . miłość teraz okazują wszystkim nawet do narodowców . szambo to szambo.
Dodano: 06.07.2020 13:22    Przez: ~Edek
mieliście sejm,senat,prezydenta,trybunał konstytucyjny- mogliście ustawą Wisłę zawrócić ,nie zrobiliście nic.
Dodano: 06.07.2020 12:59    Przez: ~pisior😎
JA tym k nie uwierzę!!!
Dodano: 06.07.2020 16:36    Przez: ~AZ
jak to mówią z szamba perfumerii nie zrobisz
Dodano: 06.07.2020 17:19    Przez: ~Edek
widzę że SLD łączy się z PO A może to polecenie służbowe?
Dodano: 06.07.2020 17:34    Przez: ~OSP

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.