Dzisiaj jest środa 23 czerwca 2021, imieniny: Wandy, Zenona, Prospera WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16388) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 19oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To była dobra runda. W IV lidze będzie jednak cięż ... (0)Ranking Perspektywy. Awans PWSZ w Koninie. Czterna ... (0)

Koronawirus. W Wielkopolsce 39 nowych przypadków, 1 w Koninie

Dodano: 1.08.2020 10:40
Źródło: LM.pl

 

Jeden nowy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Koninie i powiecie konińskim. W całej Wielkopolsce odnotowano kolejnych 39 przypadków.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie informuje o w sumie 48 osobach zakażonych koronawirusem, z czego w ostatniej dobie potwierdzono COVID-19 u jednej osoby. Aktualnie hospitalizowane są 22 osoby ( 17 dodatnich, 5 oczekujących na wynik), a w izolacji domowej jest 18 osób (wszystkie dodatnie). Objętych kwarantanną jest 335 osób ( 84 z kontaktu, 251 granicznych).

W Wielkopolsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 39 osób, wśród nich 21 osób to mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego, a pozostali to mieszkańcy powiatów: poznańskiego, pilskiego, kaliskiego, leszczyńskiego, rawickiego, tureckiego (1 osoba), oleśnickiego, ostrowskiego, gostyńskiego i kępińskiego. W całym województwie do tej pory odnotowano 3780 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 198 osób  zmarło, a 2649 wyzdrowiało.

Sanepid w Koninie przypomina o możliwości przebadania się w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Mobilny punkt poboru wymazów będzie działał w Koninie w dniach 4-6 sierpnia. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Będzie ona możliwa jeszcze w najbliższy poniedziałek i wtorek (3 i 4 sierpnia).

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.