Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17559) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Tradycja podtrzymana. Samorządowcy wspólnie kolędo ... (1)Konin. Muzeum zaprasza do stworzenia wystawy z klo ... (0)

Koronawirus. Obostrzenia w dwóch wielkopolskich powiatach

Dodano: 6.08.2020 13:08
Źródło: LM.pl

Dwa wielkopolskie powiaty na liście powiatów, w których wrócą obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Minionej doby w województwie odnotowano 89 nowych zakażeń.

Minister Zdrowia zdecydował o ponownym obowiązku noszenia masek ochronnych, a także obostrzeń związanych z wydarzeniami sportowymi, kulturalnymi, targami i kongresami, gastronomią, sanatoriami, weselami i transportem w kilku powiatach.

- Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Do tzw. „czerwonej strefy” został zaliczony jeden wielkopolski powiat – ostrzeszowski, natomiast do „żółtej strefy” - powiat kępiński. Z najświeższych danych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wynika, że wśród 89 nowych zachorowań, aż 50 przypadków dotyczy powiatu ostrzeszowskiego. Z dobowego raportu wynika, że drugi pod względem liczby potwierdzonych zakażeń jest powiat ostrowski – 15 osób, a w powiecie kępińskim zachorowały 3 osoby. Kolejne powiaty, w których badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 to: kaliski (6 osób), poznański (6 osób), koniński (3 osoby), turecki (1 osoba), leszczyński (1 osoba), gostyński (3 osoby), kępiński (3 osoby) i uwzględniono COVID-19 u mieszkańca powiatu wrocławskiego. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 4230 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 202 osób zmarło, a 2802 wyzdrowiało.

Obostrzenia obowiązywać będą od soboty, 8 sierpnia. Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia, sytuacja jest na bieżąco analizowana i lista powiatów będzie modyfikowana dwa razy w tygodniu. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że od 1 września ma zostać wprowadzony obowiązek posiadania zaświadczenia potwierdzającego przeciwwskazania medyczne co do zasłaniania ust i nosa.

fot. Mapa - Ministerstwo Zdrowia

  • Koronawirus. Obostrzenia w dwóch wielkopolskich powiatach
  • Koronawirus. Obostrzenia w dwóch wielkopolskich powiatach

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.