Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18102) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Plenerowa wystawa "Tu rodziła się Solidarność” na placu Wolności

Dodano: 10.08.2020 09:05

Plenerowa wystawa „Tu rodziła się Solidarność” zostanie pokazana w Koninie.

Ekspozycję, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, będzie można oglądać w dniach 14-28 sierpnia na placu Wolności. Jednym z elementów wystawy będzie przedstawienie znaczącego wkładu mieszkańców Konina i byłego województwa konińskiego w rozwój lokalnych struktur „Solidarności”, która w tym roku obchodzi 40. rocznicę powstania. „Powstanie „Solidarności” było jednym z najważniejszych wydarzeń końca XX w. na świecie. W sierpniu 1980 r. na skraju komunistycznego imperium sowieckiego narodził się wielki, pokojowy ruch, do którego przystąpił niemal co trzeci Polak! „Solidarność” to 10 milionów formalnych członków – był to największy związek zawodowy na świecie” – informuje organizator wystawy.

Wystawa „Tu rodziła się Solidarność” ma na celu ukazanie ogólnopolskich masowych strajków z lipca, sierpnia i września 1980 roku. Składa się z części ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej, ukazujących powstanie Solidarności w niemal każdym zakątku naszego kraju. Teksty na panelach wystawowych są prezentowane w językach polskim i angielskim.

Wystawa swój początek miała w lipcu, w Mielcu. Łącznie odwiedzi 53 miejsca w całej Polsce. Kolejne miejsca prezentacji tworzą „Biało-czerwony szlak: TU rodziła się Solidarność”. Konin znalazł się na tej mapie, wystawę będzie można oglądać od 14-28 sierpnia. Trasy wszystkich wystaw regionalnych zbiegną się 28 sierpnia na wernisażu w Warszawie.

 

  • Plenerowa wystawa "Tu rodziła się Solidarność” na placu Wolności

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wystawa Konin,   tu się rodziła Solidarność,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wystawa "Tu rodziła się Solidarność"! A koment Dardy Stefana " wystarczy strzelać w twarz gumowymi kulami" nadal nie został usunięty!!! W obliczu tego co wczoraj działo się na Białorusi i gdzie też między innymi strzelano gumowymi kulami do demonstrantów wynika z tego, że Darda ma Wasze poparcie dla używania przemocy wobec ludzi o innych poglądach!!! Smutne to i straszne!!!
Dodano: 10.08.2020 13:57    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

I jak tu nie popierać aborcji.
Dodano: 10.08.2020 12:17    Przez: Grzech Walerian
Wystawa "Tu rodziła się Solidarność"! A koment Dardy Stefana " wystarczy strzelać w twarz gumowymi kulami" nadal nie został usunięty!!! W obliczu tego co wczoraj działo się na Białorusi i gdzie też między innymi strzelano gumowymi kulami do demonstrantów wynika z tego, że Darda ma Wasze poparcie dla używania przemocy wobec ludzi o innych poglądach!!! Smutne to i straszne!!!
Dodano: 10.08.2020 13:57    Przez: Wiedźma
Panowie i panie z solidarność kwb Konin idzie popatrzeć i udezcie się w pięść co zrobiliście dobrego dla firmy.
Dodano: 12.08.2020 20:53    Przez: ~pak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.