Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17684) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Konin. Naklejki na koszach na śmieci. Jestem pełny? Zadzwoń!

Dodano: 31.08.2020 14:03

Z inicjatywy radnej Emilii Wasielewskiej na ponad 100 ulicznych koszach na śmieci pojawiły się naklejki, które ułatwiają utrzymanie czystości na terenie Konina.

- Zdarza nam się obserwować na ulicach naszego miasta kosze na śmieci wypchane po brzegi i to niekoniecznie śmieciami, które powstają w wyniku przemieszczenia się (bilety, drobne śmieci). Parę razy nawet konińskie media zajmowały się tematem przepełnionych koszy. Zdarzały się również interwencje mieszkańców w tej sprawie u radnych, urzędzie miejskim, u prezydenta czy w PGKiM – mówi Emilia Wasielewska.

Choć wiele już w tym temacie zostało zrobione to z inicjatywy radnej Emilii Wasielewskiej na ponad 100 ulicznych koszach na śmieci pojawiły się naklejki, które ułatwiają utrzymanie czystości na terenie Konina. Od ponad miesiąca PGKiM testuje nowe rozwiązanie, komunikacji z mieszkańcami. - Ten, kto natknie się na przepełniony pojemnik z naklejką może wysłać SMSa (pod numer 517 674 980) z lokalizacją przepełnionego kosza, a służby przyjadą w możliwie najkrótszym czasie i zrobią porządek -  tłumaczy radna Emilia Wasielewska.

Ponad 700 ulicznych koszy na śmieci opróżnianych jest przez PGKiM na zlecenie Urzędu Miasta Konina. Pojemniki na śmieci ustawione są w ciągach pieszych, przy skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, na przystankach MZK. Do tego dochodzą w naszym mieście kosze będące w zarządzie innych podmiotów (np. spółdzielnie mieszkaniowe czy wspólnoty).

Kosze, które ma na utrzymaniu PGKiM są koloru pomarańczowego i opróżniane są zgodnie z umową, co kontrolowane jest przez inspektorów Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Koninie - mówi Paweł Bielecki kierownik PGKiM. Jeżeli chodzi o ich częstotliwość opróżniania, to zależy ona od miejsca samego kosza. Kosze w ilości ponad 450 szt., stojące w ciągu pieszym (chodniki) opróżniane są codziennie, choć niektóre z nich trzeba opróżniać nawet dwa razy dziennie (np. w okolicy Dworca PKP). Natomiast kosze znajdujące się na przystankach (ok. 250 szt.) podzielone są na trzy grupy. Część opróżniana jest codziennie, część dwa razy w tygodniu, a ostatnia grupa koszy jeden raz w tygodniu.

Naklejki znajdują się na koszach, które zgodnie z umową z Urzędem Miasta Konina powinny być opróżniane na bieżąco, znajdziemy je między innymi na ul. Dworcowej, Przemysłowej, Wyszyńskiego czy na Alejach 1 Maja. Przypominamy, że kosze uliczne nie służą do odbioru odpadów komunalnych z gospodarstw indywidualnych, czy działalności gospodarczej. Kosze uliczne mają służyć wyłącznie przechodniom.

 

 

  • Konin. Naklejki na koszach na śmieci. Jestem pełny? Zadzwoń!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PGKiM Konin,   Emilia Wasielewska,   radna,   naklejki na koszach,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

SUPER pomysł 😀😀😀😀
Dodano: 31.08.2020 16:27    Przez: ~mieszkaniec
Popieram - oby inicjatywa przetrwała , a nawet była powielana o następne ( wszystkie ) pojemniki/kosze. Uważam że bardziej prosta forma to SMS. Dbajmy o "nasze" środowisko.
Dodano: 31.08.2020 19:44    Przez: ~Master Fishing

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.