Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17953) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)

Nadleśnictwo rozda 2000 sadzonek świerków. To akcja #sadziMY

Dodano: 14.09.2020 14:24
Źródło: LM.pl

18 września w szkółce leśnej w Tokarach oraz przed siedzibą Nadleśnictwa Konin odebrać będzie można sadzonkę świerku. W ramach akcji #sadziMY rozdanych zostanie dwa tysiące sadzonek.

Akcja #sadziMY zainicjowana została przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę. - Mała sadzonka, którą masz w rękach, to początek wielkiej przygody. Wyrosłe z niej drzewo w ciągu swojego życia zapewni nam tlen, oczyści powietrze, złagodzi zmiany klimatu, stanie się siedliskiem wielu organizmów, a w przyszłości drewno z niego powstałe może stworzyć komuś dom - zachęcają w specjalnym liście. Para prezydencka akcję rozpocznie na terenie leśnictwa Zdroje, zniszczonym w sierpniu 2017 roku przez huragan. 

W ramach akcji #sadziMY każdy chętny będzie mógł odebrać sadzonkę drzewa. Łącznie przygotowanych ma ich być milion w całej Polsce. W akcję włącza się również Nadleśnictwo Konin, które oferuje dwa tysiące sadzonek świerku. 18 września będzie można je odbierać w szkółce leśnej w Tokarach oraz przed siedzibą Nadleśnictwa Konin przy ul. Gajowej 2 w Koninie. 

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Nadleśnictwo Konin,   sadzonki,   świerk,   sadzonki świerku,   nadleśnictwo,   #sadziMY

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.