Dzisiaj jest niedziela 25 października 2020, imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16330) SPORT FORUM FIRMY (5544) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 9oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowy autobus elektryczny testowany w Koninie. Kurs ... (0)378 dni od ostatniej wygranej Górnika. W Gnieźnie ... (0)

KBO. Koncerty dla mieszkańców Konina w wykonaniu orkiestry

Dodano: 18.09.2020 12:00

Koncerty tematyczne to zadanie małe, projekt nr 42, zaproponowane przez Orkiestrę Dętą PAK KWB Konin do tegorocznego Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Orkiestra Dęta Koncerty w przestrzeni miejskiej dla mieszkańców Konina. Orkiestra Dęta to zespół wspaniałych, zdolnych muzyków wykonujący profesjonalnie zadania muzyczne. Orkiestra od 65 lat uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, powiatu, kraju. Mirosław Pacześny od 1999 muzyk orkiestry, a od 2014 kapelmistrz (kierownik, dyrektor artystyczny), proponuje spotkania muzyczne właśnie z Tą orkiestrą i cykl koncertów „Z buławą i z humorem".

- Koncerty tematyczne z muzyką Zbigniewa Wodeckiego, muzyką pop i muzyką filmową, które mogą odbyć się w Parku Chopina, na placu Wolności, czy Bulwarze Nadwarciańskim. Orkiestra to nasze wspólne dobro, które budowane jest na tym terenie od 65 lat – mówi Mirosław Pacześny, dyrygent. - Orkiestra w swoim repertuarze posiada utwory muzyki polskiej, patriotycznej, ludowej, klasycznej, filmowej, operowej, operetkowej i jazzowej. Oferta kierowana jest do szerokiego grona słuchaczy z Konina, powiatu i nie tylko. Dlatego warto zagłosować na ten wniosek. 

Projekt zakłada trzy koncerty tematyczne.

1. Wodecki tribute - Bulwar Nadwarciański termin to maj rocznica urodzin Zbigniewa Wodeckiego. Utwory ponadczasowe znane i śpiewane przez wszystkich. Warto przypominać twórczość tego wspaniałego polskiego wykonawcy i twórcy, który przez 50 lat na stałe wpisał się w polską scenę muzyczną.

2. Muzyka pop - park Chopina i zaproszeni goście z Warszawy na początek wakacji, a więc utwory przeznaczone dla młodszego pokolenia, zaaranżowane specjalnie do koncertu jako covery.

3. Muzyka filmowa - w hali Rondo na zakończenie wakacji. Z muzyką filmową spotyka się każdy mimo, że nie widzi zespołu wykonawczego na scenie. Pojawi się muzyka z bajek, seriali telewizyjnych, ekranizacji kinowych.

 

 

  • Koncerty dla mieszkańców Konina w wykonaniu orkiestry

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:KBO,   orkiestra dęta,  NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.