Dzisiaj jest środa 27 stycznia 2021, imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17378) SPORT FORUM FIRMY (5576) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
1 / -3oC
Pojutrzepogoda
-2 / -4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
„Wspomnienie to cicha nuta“. Film o Szymonie Pawli ... (0)Konińska Młoda Lewica zbadała jaki styl życia prow ... (11)

Sołtysi Roku wybrani! Wśród laureatów Iwona Kościelska z Przyjmy

Dodano: 2.10.2020 12:51
Źródło: LM.pl

Iwona Kościelska z Przyjmy w gminie Golina, laureatką 18. edycji konkursu „Sołtys Roku”. Gala konkursu odbyła się kilka dni temu w Senacie.

Najaktywniejsi gospodarze wsi wybierani są w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Gazetę Sołecką” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

- Spotkaliśmy się, aby uczcić najlepszych z najlepszych. Niezależnie jednak od tego, kto zostanie wyróżniony, chcę podkreślić, że wszyscy zasługujecie na ogromne uznanie. Macie prawo być dumni ze swoich osiągnięć! Wasza działalność, którą mieszkańcy mogą przecież obserwować na bieżąco, zasługuje na uznanie ‒ powiedział podczas uroczystości marszałek Tomasz Grodzki. - Pamiętajcie, że władza jest dla ludzi, a nie ludzie dla władzy ‒ dodał.

Tytuł Sołtysa Roku 2019 zdobyli: Iwona Kościelska z Przyjmy w woj. wielkopolskim, Maria Adamczyk z Kornatowa w woj. kujawsko-pomorskim, Zbigniew Czarczyński z Koszewnicy w woj. mazowieckim, Maria Gałązka z Jędrychowa w woj. warmińsko-mazurskim, Roman Kołomański z Ciekot w woj. świętokrzyskim, Krystyna Kryczka z Kluczewa w woj. zachodniopomorskim, Artur Słabosz z Bystrzanowic w woj. śląskim, Henryk Zagozda z Szadowa Księżego w woj. wielkopolskim oraz Krzysztof Zawada ze Zgorzelca w woj. wielkopolskim. Za najdłuższe, 26-letnie pełnienie funkcji sołtysa nagrodzono Łucję Rucińską z Dąbrówna w woj. warmińsko-mazurskim.

Iwona Kościelska to zaangażowany sołtys, ale też radna Rady Miejskiej w Golinie. Prywatnie mama dwóch dorosłych synów i babcia. Prowadzi w Przyjmie sklep, a poza obowiązkami sołtysa, jest między innymi druhną OSP. Dzięki niej, Przyjma od lat współpracuje z Bankiem Żywności w Koninie, bierze udział w akcjach charytatywnych i wydarzeniach kulturalnych. 

Uroczystość wręczenia statuetek "Sołtysom Roku" poprzedziła konferencja „Fundusz sołecki, czy czas na zmiany?”, przygotowana przez komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej we współpracy z organizatorami konkursu. W trakcie dyskusji sołtysi podkreślali, że fundusz sołecki ma ogromne znaczenie dla mieszkańców wsi. Przyczynił się do wzrostu aktywności społecznej. Jak mówili, w realizację przedsięwzięć mieszkańcy angażują nie tylko pieniądze, ale często też swoje maszyny, narzędzia i pracę. Uczestnicy konferencji postulowali m.in. zwiększenie lub pełny zwrot z budżetu państwa części wydatków poniesionych w ramach funduszu sołeckiego, a także wprowadzenie obowiązku wyodrębniania funduszu, co pozwoliłoby na realizację projektów wieloletnich.

W 2020 roku fundusz sołecki utworzyło 1527 gmin w planowanej kwocie w wysokości 654 mln zł.

źródło: senat.gov.pl

  • Sołtysi Roku wybrani! Wśród laureatów Iwona Kościelska z Przyjmy
  • Sołtysi Roku wybrani! Wśród laureatów Iwona Kościelska z Przyjmy
  • Sołtysi Roku wybrani! Wśród laureatów Iwona Kościelska z Przyjmy
  • Sołtysi Roku wybrani! Wśród laureatów Iwona Kościelska z Przyjmy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.