Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18150) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Krzymów. Nauczycielkę i 15 uczniów skierowano na kwarantannę

Dodano: 5.10.2020 13:39

W minionym tygodniu zakażenie zdiagnozowano u jednej z nauczycielek Szkoły Podstawowej w Krzymowie.

W związku z tym, nauczycielkę i 15 uczniów skierowano na kwarantannę. Nauczycielka wróciła do pracy ze zwolnienia chorobowego 28 września. Jednak nadal czuła się źle i ponownie skontaktowała się z lekarzem rodzinnym, który skierował ją na dalsze badania, które potwierdziły koronawirusa.

W poniedziałek nauczycielka przeprowadziła zajęcia tylko z dwiema klasami, w tym jedna była niepełna (podzielona na grupy). Gdy dyrekcja szkoły dowiedziała się o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, natychmiast wprowadziła procedury bezpieczeństwa. Ustalono z kim miała kontakt zakażona i w konsekwencji piętnaścioro uczniów: ośmioro z piątej i siedmioro z czwartej klasy, skierowano na kwarantannę do 8 października. Nauka dla nich będzie prowadzona zdalnie.

Dyrekcja szkoły jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Koninie, która ma też kontakt z rodzinami uczniów skierowanych na kwarantannę.

Źródło: Gmina Krzymów

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Krzymów szkoła,   kwarantanna,   koronawirus,   kwarantanna,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.