Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18079) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Półfinał Pucharu Polski. II-ligowcy za silni dla W ... (0)Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)

Od 14 lat pozbywają się wyrobów azbestowych z pow. konińskiego

Dodano: 11.10.2020 13:05
Źródło: LM.pl

Ponad 1 120 ton azbestu udało się usunać podczas czternastej edycji „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Powiatu Konińskiego – kontynuacja”.

Tegoroczny program Starostwa Powiatowego w Koninie obejmował działania polegające na demontażu, usuwaniu wyrobów azbestowych lub samym transporcie zdemontowanego odpadu. Prace zostały wykonane na 406 nieruchomościach w powiecie konińskim. Usunięto w sumie ponad 1 120 ton azbestu. Wartość projektu wyniosła 550 000 zł, z czego 200 000 zł to dofinansowanie z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W ciągu 14 lat realizacji programu udało się unieszkodliwić 11 000 ton azbestu, co pochłonęło 7 341 000 zł. Z tego 4 740 000 zł to środki własne powiatu konińskiego, a blisko 2 600 000 zł to wsparcie finansowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

fot. powiat.konin.pl

  • Od 14 lat pozbywają się wyrobów azbestowych z powiatu konińskiego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

wiadomo. Biznes. Skad wiadomo ze azbest jest szkodliwy? a moze chodzilo o to by ludzie wymieniali dachy na nowsze produkty typu blachodachowka itp by sie biznes krecil. Kiedys wszedzie byl azbest na dachach i nie slyszalem o tym by ktos chorowal uciazliwie z tego powodu
Dodano: 12.10.2020 11:38    Przez: Cuban White
biznes i kasa się liczy
Dodano: 13.10.2020 12:16    Przez: ~wyp***rek mamuta

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.