Dzisiaj jest środa 2 grudnia 2020, imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16907) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -3oC
Jutropogoda
-1 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (1)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Siesta popłynie z malowniczego Konina. Zaprasza Marcin Kydryński

Dodano: 25.10.2020 11:03

Marcin Kydryński, dziennikarz muzyczny, jest gospodarzem 27 Festiwalu Jazzonalia w Koninie. Stał się łącznikiem koncertów, które w reżimie sanitarnym, z podziałem na grupy, odbywają się w ramach tegorocznego festiwalu.

Konińskie Jazzonalia rozpoczęły się w minioną sobotę od występu 19-letniej Marty Wajdzik z kwartetem w składzie: Paweł Tomaszewski, Robert Kubiszyn i Paweł Dobrowolski, którzy zagrali materiał z płyty ”Sparks of Abstraction”. W kameralnym klimacie konińskiej szkoły muzycznej, zachowując odstępy, można było wysłuchać utalentowanej młodej artystki, która dała prawdziwy popis swoich umiejętności Po tej muzycznej uczcie odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim, który przybył do Konina jako pisarz, podróżnik, dziennikarz muzyczny, a także gospodarz festiwalowych koncertów. Prowadzący to spotkanie Robert Kuciński pytał gościa  o Afrykę i inspiracje do napisania książek: "Biel" oraz "Dal", a uczestnicy mogli zobaczyć pokaz wybranych, dawnych kart pocztowych, które były pretekstem do napisania powieści. Podczas spotkania padły również pytania o radiową Trójkę i Radio Nowy Świat, w którym obecnie Marcin Kydryński prowadzi autorską "siestę" 

Wieczorne spotkanie z jazzem w największej auli PWSZ w Koninie, widzowie mogli rozpocząć oglądając wystawę plakatów autorstwa Katarzyny Czapskiej. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią, wieczorne koncerty, jak i publiczność, pozielono na dwie części. I tak odbył się kolejny koncert Jazzonaliów,  a przed konińską publicznością wystąpił pianista i kompozytor - Paweł Kaczmarczyk, z niezwykle kameralnym recitalem fortepianowym. Na zakończenie zaprezentował się kwintet w składzie: Wojtek Mazolewski, Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok oraz Qba Janicki i wykonał swoje aranżacje utworów Krzysztofa Komedy. Zespół zakończył swój występ tytułowym utworem z płyty "Polka", dedykując go protestującym w ostatnich dniach kobietom.

Wszyscy występujący tego dnia artyści dziękowali konińskiej publiczności, która przy zachowaniu wymaganych zasad epidemicznych, przybyła, wysłuchała i doceniała. To także podziękowania dla organizatorów, czyli Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, które mimo wielu trudności, ograniczeń, przy zachowaniu wszystkich wyznaczonych standardów, z dystansem, kontynuowało Jazzonalia (przełożone z maja na październik). To święto dla muzyków i kultury. 

- Proszę o nas życzliwie myśleć – powiedział Marcin Kydryński na zakończenie sobotniego wieczoru. - Cieszę się nadzieją na spotkanie w niedzielny wieczór. Proszę także pamiętać, że w Radiu Nowy Świat o godz. 15.00 jest pora Siesty, która popłynie w najdalsze zakątki globu z malowniczego Konina.

Fot. Centrum Kultury i Sztuki w Koninie 

 

  • Siesta popłynie z malowniczego Konina. Zaprasza Marcin Kydryński
  • Siesta popłynie z malowniczego Konina. Zaprasza Marcin Kydryński
  • 1603621041-d04y7a-jazz2.jpg
  • 1603621041-5749jt-jazz4.jpg
  • 1603621041-59ryjc-jazz6.jpg
  • 1603621041-sskll4-jazz7.jpg
  • 1603621042-0uj8or-jazz8.jpg
  • 1603621042-xarxv0-jazz9.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Jazzonalia 2020,   Marcin Kydryński,   aula PWSZ,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wszystko miłe, tylko ten akcent o dedykacji utworu dla protestujących pań, czy naprawdę nie możecie być niezależni?
Dodano: 25.10.2020 18:22    Przez: Jan
Zasada jest prosta - im wyższe wykształcenie, tym mniej pokory. Jazz jako najwyższy poziom wiedzy muzycznej często prowadzi na manowce duchowe. W Niebie można znaleźć wszystkie grzechy poza pychą, w piekle wszystkie zalety poza pokorą.
Dodano: 25.10.2020 18:25    Przez: Jan

KOMENTARZE

Wszystko miłe, tylko ten akcent o dedykacji utworu dla protestujących pań, czy naprawdę nie możecie być niezależni?
Dodano: 25.10.2020 18:22    Przez: Jan
Zasada jest prosta - im wyższe wykształcenie, tym mniej pokory. Jazz jako najwyższy poziom wiedzy muzycznej często prowadzi na manowce duchowe. W Niebie można znaleźć wszystkie grzechy poza pychą, w piekle wszystkie zalety poza pokorą.
Dodano: 25.10.2020 18:25    Przez: Jan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.