Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17792) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (6)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (4)

Wyjątkowy wieczór z okazji "50" KDK, w trudnych czasach pandemii

Dodano: 25.10.2020 17:31

Koniński Dom Kultury zakończył symbolicznie rok jubileuszowy w piątek, 23 października 2020. Była to okazja do wspomnień i podziękowań oraz spędzenia czasu przy dobrej muzyce – koncercie jazzowym Chojnacki/Miguła Contemplations.

50 lat temu dom kultury przeniósł się z budynku, w którym dziś działa Państwowa Szkoła Muzyczna do nowej siedziby, nowo wybudowanego obiektu w centrum Konina. Te pół wieku to niezliczone wydarzenia kulturalne, działania artystyczne w dziedzinie teatru, muzyki, tańca, śpiewu, plastyki, fotografii i filmu. To niezwykłe spotkania, opowieści i ludzie, którzy stworzyli historię nie tylko konińskiej kultury, ale naszego miasta.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jubileuszowe spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, jednak było bardzo elegancko i nastrojowo. Goście wchodzili do KDK po czerwonym dywanie, mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle jubileuszowej ścianki. Również w sali widowiskowej i na scenie panował wyjątkowy nastrój.

Warto przypomnieć, że z okazji jubileuszu 50-lecia Koniński Dom Kultury został uhonorowany pamiątkową statuetką, którą podczas Inauguracji Roku Kulturalnego we wrześniu Elżbieta Miętkiewska, dyrektor KDK, odebrała z rąk Prezydenta Miasta Konina, Piotra Korytkowskiego. Statuetka znalazła swoje honorowe miejsce na scenie podczas jubileuszowego koncertu w KDK. Również Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie przyznał na wniosek Krystyny Chowańskiej, prezes konińskiego oddziału TPD, Specjalną Odznakę ,,Przyjaciel Dziecka”. Natomiast od Konińskiego Towarzystwa Muzycznego KDK otrzymało Honorową Złotą Odznakę.

Dyrektor KDK, Elżbieta Miętkiewska podziękowała za wszystkie lata współpracy, przychylność dla kultury i wsparcie władzom samorządowym Miasta Konina, spółkom miejskim, wszystkim współpracującym z KDK instytucjom i organizacjom, sponsorom, artystom i animatorom związanym z domem kultury, przyjaciołom i pracownikom, którzy z zaangażowaniem działają na rzecz promowania i rozwijania kultury w mieście.

Świętowanie jubileuszu zakończył niezwykły koncert Chojnacki/Miguła Contemplations. Jan Chojnacki (trąbka), Filip Miguła (fortepian), Bartek Chojnacki (kontrabas), Dawid Opaliński (perkusja), poruszyli nasze serca i zjednoczyli nas w muzyce. Dodajmy, że bracia Jan i Bartek Chojnaccy to muzycy rodem z Konina.

Goście mogli też oglądać wystawę jubileuszową w holu KDK, a w Strefie K prace młodych artystów uczęszczających na zajęcia plastyczne w KDK oraz rzeźby Katarzyny Mijakowskiej, instruktorki Atelier KreDKa. To był z pewnością wyjątkowy wieczór, choć, niestety, w trudnych czasach pandemii. 

Źródło: KDK 

  • Wyjątkowy wieczór z okazji "50" KDK, w trudnych czasach pandemii
  • Wyjątkowy wieczór z okazji "50" KDK, w trudnych czasach pandemii

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:KDK jubileusz,   50 lat KDK,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gdzie dystans .Łażą później i zarażają ludzi .
Dodano: 25.10.2020 18:43    Przez: ~Edek

KOMENTARZE

Gdzie dystans .Łażą później i zarażają ludzi .
Dodano: 25.10.2020 18:43    Przez: ~Edek
Co się dzieje z tą polską co się dzieje z naszym rządem???!!!
Dodano: 26.10.2020 08:13    Przez: ~Tvq

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.